Kültür & Sanat

Kültür & Sanat Haberleri

23 Nisan’da anlamlı sergi

Haber Merkezi 19.04.2019 09:29
23 Nisan’da anlamlı sergi

Bir Kitap Bin Dost Grubunun sahipliğinde düzenlenen “Çocuklar Koşulsuz Sever” temalı 2. Uluslararası Karikatür Sergisi, 23 Nisan’da Kadıköy Gençlik ve Sanat Merkezi’nde açılıyor. Sergide 30 ülkeden 112 karikatür sanatçısının 112 eseri yer alacak.

 

Sanatseverlerin biraraya gelerek oluşturduğu Bir Kitap Bin Dost Grubunun bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Karikatür Yarışması ve Sergisi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan’da saat 12:00’de açılıyor. Brezilya’dan Çin’e, 30 ayrı ülkeden 112 profesyonel karikatür sanatçısının 112 eseriyle katıldığı sergi kapsamında “Çocuklar Koşulsuz Sever” konulu karikatür yarışmasının ödülleri de sahiplerini bulacak. İstanbul Kadıköy Gençlik ve Sanat Merkezi’de 28 Nisan’a kadar açık kalacak sergide, ayrıca birçok ülkenin çocuklarının gönderdiği karikatürler de yer alacak. 

 

Amaç, farkındalık yaratmak

Kadıköy Belediyesi’nin de destek verdiği Bir Kitap Bin Dost 2. Uluslararası Karikatür Yarışması ve Sergisi’nin açılışına Bir Kitap Bin Dost başkanı İlhan Özdemir, Bir Kitap Bin Dost Grubu Azerbaycan Temsilcisi, grup yöneticileri ve üyeleri katılacak.

 

Bir Kitap Bin Dost’un geçtiğimiz yıl birincisini düzenlediği Uluslararası Karikatür Yarışması ve Sergisi’nde 35 ülkeden 80 karikatür sanatçısının eseri ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştu.

 

Bir Kitap Bin Dost Grubu, düzenlediği bu anlamlı etkinlikle ulu önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ı dünya sanatçılarına tanıtmayı hedefliyor. Grup, çocukların sahip olduğu saf sevgiye gönderme yaparak, yetişkinler arasında farkındalık yaratmayı ve bu konuda özgün eserler üretilmesine katkı sağlıyor. 

 

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi hizmete açıldı

Gündem

Bakan Kurum: Her yıl 300 bin konut dönüşümünü sağlamayı hedefliyoruz

Kültür & Sanat

Dilan Oktaş kolları sıvadı

Gündem

SpaceX'in ilk insanlı uzay mekiği denemesi başarıyla gerçekleşti