Gündem

Gündem Haberleri

İstanbul'da trafik yoğunluğu azaldı

Halil Demir, İstanbul (AA) 24.03.2020 19:10
İstanbul'da trafik yoğunluğu azaldı

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşlara yapılan "evde kal" çağrısı sonucu İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 13'e kadar düştü.

 

İstanbul'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında vatandaşlara yapılan "evde kal" çağrısı sonucu trafik yoğunluğu yüzde 13'e kadar düştü.

Alınan bilgiye göre, Kovid-19 çerçevesinde alınan tedbirler ve "evde kal" çağrısının dikkate alınması, kentteki trafiği rahatlattı.

Okullarda eğitime ara verilmeden önce mesai saatlerinde kentin trafik yoğunluğu ortalama yüzde 65 seviyesinde seyrederken, 16 Mart'ta bu yoğunluk yüzde 27'ye düştü. Sonraki günlerde ise yoğunluk seviyesi yüzde 13'e kadar geriledi.

Çekilen araç sayısı sabit kaldı

İstanbul'un 38 ilçesinde 150 çekici tarafından günde ortalama 1350 araç çekilirken, tedbirlerin yoğun olarak hayata geçirildiği ve trafik yoğunluğunun düştüğü 16 Mart sonrasında ise araç çekme sayısı sabit kaldı.

Araçları çekilen bazı vatandaşlar, işlemler için evden çıktıkları ve yediemin otoparklarından araçlarını teslim aldıkları sırada risk yaşadıklarını, ayrıca tedbirleri ihlal etmek durumunda kaldıklarını dile getirdi.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

Hepsiburada'dan 5 bin kişilik yeni istihdam atılımı

Gündem

Mardin İl Emniyet Müdürü Çetinkaya: Polis memleketin vaz geçilmez gönüllüsüdür

Ekonomi

Trendyol'dan KOBİ'lere 80 milyon liralık destek paketi

Gündem

‘Bilinçsizce yerlere atılan eldiven ve maskeler enfekte kişi sayısını artırabilir'