YAZARLAR

Tüm Yazıları Deniz Türker

Sevgi ve saygı içinde "Hoşgörü, birlik ve beraberlik"

11.08.2019 11:08

 

 

Bugün Kurban Bayramı'nın ilk günü. Bayramlar; sevgi, saygı, kardeşlik bağlarımızı ve manevi değerlerimizi kuvvetlendiren, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı eğlenmenin öncelikli olduğu özel günlerdir.

 

Kurban bayramlarında Müslümanlar farklı yörelerde olsalar bile toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı özverili olarak evrensel düzeyde yaşarlar. Kurban bayramında birlik ve beraberliklerini küresel dünyada özümseyen Müslümanlar, olanakları ölçüsünde bir araya gelip ibadet ederler ve ruhsal doyuma ulaşırlar.

 

Günümüzde Müslümanlar; birbirleriyle savaşarak, yabancı unsurların güdümünde birbirini öldürerek ya da Müslümanların hunharca öldürülmelerine seyirci kalarak bayramın evrensel duyguları ve ruh güzelliğini yaşamaktan uzaklaşmaktadırlar.

Milli birlik ve dayanışma duygularımızın coşkusunun ve sevincinin artarak devam etmesi dileklerimle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını; vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize sevgi ve saygıyla şükranlarımızı sunuyorum.

Birbiriyle "Savaşan Müslüman" anlayışını tüm Müslümanların terk etmesini Allahtan diliyorum.. Müslümanlar, birbiriyle savaşan anlayıştan uzaklaşarak birlik ve beraberliğin pekiştiği, kırgınlıkların ortadan kalktığı, yüzlerinde hoşgörünün, sevgi ve saygının arttığı bu özel günlere ulaşarak mutlu olmanın yolunu aramalıdırlar.

 

Milletimizin ve tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Huzur ve güven içinde Ulusça nice bayramları kutlayarak birlik ve beraberlik içinde olmayı diliyorum.

Haberler

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kalkınmamızı devam ettireceğiz

Kobi

Pandemi sonrası dijitalleşme KOBİ'leri E-ticarete yöneltti

Ekonomi

BDDK'dan 'kredi kullandırma vaadi' uyarısı

Gündem

Türkiye genelinde en kapsamlı Kovid-19 denetimi yapılıyor

Otomotiv

Otokar'a ‘Türkiye'nin En İyi İşvereni' ödülü

Gündem

Manisa'da orman yangını yerleşim yerlerine ulaşmadan söndürüldü

Gündem

Beyrut'taki patlamanın ağır bilançosu yavaş yavaş ortaya çıkıyor

Gündem

'Üniversiteni keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' başladı

Gündem

Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem

Otomotiv

Japon Toyota'dan Avrupa'da hibrit araç rekoru

Ekonomi

Altının onsu 1.985,18 dolarla tarihi zirvesini gördü

Otomotiv

Tofaş, pandemiye rağmen yeni projelere ve yatırıma devam etti