YAZARLAR

Tüm Yazıları Deniz Türker

Sevgi ve saygı içinde "Hoşgörü, birlik ve beraberlik"

11.08.2019 11:08

 

 

Bugün Kurban Bayramı'nın ilk günü. Bayramlar; sevgi, saygı, kardeşlik bağlarımızı ve manevi değerlerimizi kuvvetlendiren, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı eğlenmenin öncelikli olduğu özel günlerdir.

 

Kurban bayramlarında Müslümanlar farklı yörelerde olsalar bile toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı özverili olarak evrensel düzeyde yaşarlar. Kurban bayramında birlik ve beraberliklerini küresel dünyada özümseyen Müslümanlar, olanakları ölçüsünde bir araya gelip ibadet ederler ve ruhsal doyuma ulaşırlar.

 

Günümüzde Müslümanlar; birbirleriyle savaşarak, yabancı unsurların güdümünde birbirini öldürerek ya da Müslümanların hunharca öldürülmelerine seyirci kalarak bayramın evrensel duyguları ve ruh güzelliğini yaşamaktan uzaklaşmaktadırlar.

Milli birlik ve dayanışma duygularımızın coşkusunun ve sevincinin artarak devam etmesi dileklerimle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını; vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize sevgi ve saygıyla şükranlarımızı sunuyorum.

Birbiriyle "Savaşan Müslüman" anlayışını tüm Müslümanların terk etmesini Allahtan diliyorum.. Müslümanlar, birbiriyle savaşan anlayıştan uzaklaşarak birlik ve beraberliğin pekiştiği, kırgınlıkların ortadan kalktığı, yüzlerinde hoşgörünün, sevgi ve saygının arttığı bu özel günlere ulaşarak mutlu olmanın yolunu aramalıdırlar.

 

Milletimizin ve tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Huzur ve güven içinde Ulusça nice bayramları kutlayarak birlik ve beraberlik içinde olmayı diliyorum.

Haberler

Gündem

Bakan Akar: YPG teröristtir bütün dünya bunu böyle bilecek

Ekonomi

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda gündem ülke ekonomisi

Ekonomi

Stratejik tarım ürünleri için oluşturulan takip masaları devrede

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müslümanlar zekatı verecek olsa İslam ülkelerinde fakir kalmaz

Gündem

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti: Libya ile Türkiye arasında imzalanan mutabakatlar yürürlüğe girdi

Ekonomi

İTO'dan 4 ayda ihracatçı yapacak program

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz

Ekonomi

Bakan Albayrak: Kriz diyenlerin hüsrana uğradığı dönemi artık geride bırakıyoruz

Gündem

Güler Sabancı'dan topluma gönüllülük çağrısı

Ekonomi

İstanbul Ekonomi zirvesi başladı

Ekonomi

Trakya'dan 9 ayda 1 milyar 90 milyon dolarlık ihracat

Gündem

Anadolu Otoyolu'nda yenileme çalışması yapılacak