YAZARLAR

Tüm Yazıları Deniz Türker

Sevgi ve saygı içinde "Hoşgörü, birlik ve beraberlik"

11.08.2019 11:08

 

 

Bugün Kurban Bayramı'nın ilk günü. Bayramlar; sevgi, saygı, kardeşlik bağlarımızı ve manevi değerlerimizi kuvvetlendiren, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı eğlenmenin öncelikli olduğu özel günlerdir.

 

Kurban bayramlarında Müslümanlar farklı yörelerde olsalar bile toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı özverili olarak evrensel düzeyde yaşarlar. Kurban bayramında birlik ve beraberliklerini küresel dünyada özümseyen Müslümanlar, olanakları ölçüsünde bir araya gelip ibadet ederler ve ruhsal doyuma ulaşırlar.

 

Günümüzde Müslümanlar; birbirleriyle savaşarak, yabancı unsurların güdümünde birbirini öldürerek ya da Müslümanların hunharca öldürülmelerine seyirci kalarak bayramın evrensel duyguları ve ruh güzelliğini yaşamaktan uzaklaşmaktadırlar.

Milli birlik ve dayanışma duygularımızın coşkusunun ve sevincinin artarak devam etmesi dileklerimle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını; vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize sevgi ve saygıyla şükranlarımızı sunuyorum.

Birbiriyle "Savaşan Müslüman" anlayışını tüm Müslümanların terk etmesini Allahtan diliyorum.. Müslümanlar, birbiriyle savaşan anlayıştan uzaklaşarak birlik ve beraberliğin pekiştiği, kırgınlıkların ortadan kalktığı, yüzlerinde hoşgörünün, sevgi ve saygının arttığı bu özel günlere ulaşarak mutlu olmanın yolunu aramalıdırlar.

 

Milletimizin ve tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Huzur ve güven içinde Ulusça nice bayramları kutlayarak birlik ve beraberlik içinde olmayı diliyorum.

Haberler

Gündem

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Güvenli Bölge süreciyle ilgili görüşmeler sürüyor

Gündem

İstanbul için kuvvetli sağanak uyarısı

Gündem

Yabancılara konut satışı 7 ayda 24 bini geçti

Gündem

Metina bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi

Ekonomi

Merkez Bankasından zorunlu karşılıkların etkin kullanılması kararı

Otomotiv

Lexus LC 500H Ekim'de geliyor

Gündem

Kurban Bayramı tatilini uzatanlar dönüşe geçti

Spor

Milli güreşçi Kerem Kamal, dünya şampiyonu

Gündem

Anadolu Otoyolu'nda yolcu otobüsü ile tır çarpıştı: 37 yaralı

Gündem

İstanbul'da sağanak 

Gündem

‘Türk insanı depremden korkuyor ama hazırlığı yok'

Gündem

Akar ve TSK'nın komuta kademesi Şanlıurfa'da