Yerel Yönetim

Yerel Yönetim Haberleri

Zabita ekiplerinin koronavirüs mesaisi sürüyor

Emre ERTÜRK 20.03.2020 21:21
Zabita ekiplerinin koronavirüs mesaisi sürüyor

Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında kapatılması gereken işletmeleri denetledi. Denetleme çalışmalarına katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Maksimum düzeyde tedbir almamız lazım. Herkes üzerine düşeni yapar, kurallara uyarsa virüsün hızını keser, yavaşlatırız” dedi.

 

 

Beylikdüzü Belediyesi, tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden koronavirüs ile ilgili, ilçe çapında üzerine düşen görevleri yerine getirmeye devam ediyor. Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs kapsamında yayınlanan genelge kapsamında, faaliyetlerini geçici olarak durdurması gereken işletmeleri kontrol ederek işletmelere karara uyulması konusunda uyarılar yaptı. Yayınlanan genelge kapsamında, faaliyetleri geçici süreyle ikinci bir emre kadar durdurulan işletmelerin bu karara riayet etmesinin toplum sağlığı için çok önemli olduğuna dikkat çeken Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, denetimlerin aralıksız süreceğini söyledi.

 

Çalık: Bu Günleri Hep Birlikte Atlatacağız

 

Zabıta ekiplerinin ilçe genelinde sürüdürdüğü denetimlere katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, işletme sahiplerinden kurallara uymalarını ve belediye ekiplerince dağıtılan koronavirüse karşı alınacak önlemleri anlatan 14 altın kural afişlerini işletmelerinin camlarına asarak vatandaşların bilgilendirilmesine katkı sağlamalarını istedi. Belediye Başkanı Çalık, işletme sahiplerine ve vatandaşlara, “Tedbiri elden bırakmayın. Şu an derdimiz, Avrupa’nın yaşadığını bu topluma yaşatmamak. Onun için devletin yetkili kurumlarının ne söylediğine herkes maksimum riayet etmeli. Bu kurallar ve kısıtlamalar hem kendi sağlığımız hem toplum sağlığı için çok önemli. Panik yapmadan kurallara uyarak, el ele vererek, hep birlikte bu günleri de atlatacağız. Bu dönemde, mümkün olduğunca evlerimizde istirahat edelim. Dışarı çıktığımızda da aramızda bir metre mesafe bırakarak sosyal mesafemizi koruyalım.” uyarısında da bulundu.

1.sayfa

1.sayfa

Otomotiv

Toyota'dan korna gürültüsüne karşı kulak maskesi

Ekonomi

İstanbul'da normalleşmeyle şehirlerarası otobüs sefer sayısı günde 1150'ye çıktı

Ekonomi

Yılın ilk 6 ayında 182 bin tarla, 154 bin arsa satıldı

Turizm

Dünya mirası Nemrut'ta hafta sonu yoğunluğu