Yerel Yönetim

Yerel Yönetim Haberleri

STK Platformu 1. yaşında

Hürses (Ankara) İsmail DİNÇEL 15.03.2019 09:59
STK Platformu 1. yaşında

Sivil toplum kuruluşları platformu Ankara’da 1. yaşını kutladı ve muhteşem bir şölenle zirve yaptı.

 

Sivil toplum kuruluşları platformu 24 Şubat 2018 yılında Türkiye genelinde 350 S.T.K. vakıf ile Ankara dışındaki illerden gelen dernek başkanlarına Ankara’da misafirlik yaptı.


 

Adeta mihenk taşı olarak dernek başkanları bir birbirine kenetlenmişti... Ve arada tam 1 yıl geçmesi sivil toplum kuruluşları platformu Ankara Atatürk kapalı Spor salonunda yaklaşık 2000 kişi civarında, yine sivil toplum kuruluşları dernek başkanları ve üyeleri ile Ankara halkı ile bütünleşti...

Cumhur şöleni dalı adı altında mehteran marşı ile başlangıcında, saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.
 

Programa Ankara sanat kulübünün öğrencileri çok yerel oyun figürleriyle renk kattı. Ankaralı sanatçımız Hasibe Temiz ile tertemiz gönüllerde taht kurdu.

Açılış konuşmasını S.T.K. DER. Başkanı Semih Kıbrıs' yaptı. Ardından Sivil toplum kuruluşları platformu Genel Başkanı Habip şeker, S.T.K. platformu hakkında 1yıllık çalışmasını sine vizyon gösterimi ile anlattı.
 

Şeker, STK platformu üyelerini ve dernek başkanlarını, sahneye,

Yönetimini ve istişare kurulu başkanlarını davet etti.
 

Sivil toplum kuruluşları platformu Onursal Başkanı Faysal Alp ve Sivil toplum kuruluşları platformu İstişare kurul Başkanı, 21 Dönem Ankara milletvekili Mehmet Zeki Çelik, S.T.K.’lar hakkında konuştu.

Yapılan konuşmalarda ülkedeki STK’ların önemini dikkat çekerek 31 Mart seçimlerinin yaklaştığını, belediye başkanlığı seçimlerinin vatandaşların liyakat tecrübe ve sadakat sahiplerine oy vermesini hatırlattı.

Yapılan konuşmaların ardında yönetim ve dernek başkanlarına

Teşekkür plaketleri sunumu ile Teşekkür plaketleri verildi.

 

Faysal Alp, “Sivil toplum kuruluşları platformumuzun 1ci yılını ve 1ci yaşını muhteşem bir şölenle kutladık ve Ankara’da Zirve yaptık” dedi.

 

Ankara dışından gelen dernek başkanlarını sahneye ayrı ayrı sunum yaparak teşekkür plaketleri verildiğini dile getirdi.
 

Şölene uzaktan gelenlerinde olduğunu söyleyen faysal alp, Ankara dışından gelen temsilci Başkanları İstanbul, Erzurum, Kayseri, Ağrı, Denizli, Eskişehir, Sakarya’dan ve Avrupa Uluslar Arası Ekonomi Koordinatoru İraJ Akipour, UYAFA Genel Başkanı Özcan Şimşek ve diğer konuklar, muhtarlar ve Ankara halkına, STK başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Bakan Akar yeni askerlik sisteminin tüm detaylarını açıkladı

Ekonomi

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Bali: Türkiye'nin zorlukları aşacağına inanıyorum

Kültür & Sanat

50 milyon yıllık fosil Diyarbakır'da sergileniyor

Ekonomi

YEKA RES-2 yarışmaları 30 Mayıs'ta yapılacak