Yerel Yönetim

Yerel Yönetim Haberleri

Milli Savunma Bakanı Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti

AA - (Hürses Haber Merkezi) [email protected] 18.11.2021 15:04
Milli Savunma Bakanı Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’tan çalışmalara ilişkin bilgi alan Akar, kentte savunma sanayi alanında önemli adımların atıldığını belirtti.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Erciyes Üniversitesinde katıldığı fahri doktora töreninin ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesine geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, KAYMEK Dekoratif Ahşap Süsleme Sergisi'ni gezdi.

Başkan Büyükkılıç’tan çalışmalara ilişkin bilgi alan Akar, kentte savunma sanayi alanında önemli adımların atıldığını belirtti.

Akar, 2'nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğündeki faaliyetlerin başarıyla devam ettiğine işaret ederek, "Önümüzdeki günlerde dost ve kardeş ülkelerle birlikte Avrupa’daki bazı ülkelerden de bakım, onarım için uçakların gelmesini bekliyoruz. Bu konudaki temaslarımız sürüyor." dedi.

Kentteki ulaştırma projelerinin kısa sürede tamamlanmasına yönelik ilgili bakanlık ve kurumlarla iletişim halinde olduklarını da söyleyen Akar, ziyaretin ardından yeni havalimanı inşaat alanında incelemelerde bulundu.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi alınacak

Ekonomi

Noel çelengi ihracatından 2 milyon dolar gelir bekleniyor

Spor

Endonezya'da Semeru Yanardağı'ndaki patlamada ölü sayısı 13'e çıktı

Ekonomi

Türkiye'nin AB ülkelerine ihracatı 80 milyar dolara yaklaştı