Yerel Yönetim

Yerel Yönetim Haberleri

Korkmuyorlar çünkü farkındalar

(Hürses Haber Merkezi) [email protected] 22.10.2021 22:40
Korkmuyorlar çünkü farkındalar

 

Kağıthane Belediyesi ve Liv Hospital Hastanesi 'Meme Kanseri'nin Erken Teşhisi' konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Sadabad Mesiresi'nde bir etkinlik düzenledi.

Etkinlik öncesi 50 kadına meme kanseri taraması yapılırken etkinliğin ana sloganı ‘Farkındayım, Korkmuyorum’du. Etkinlikle, meme kanserinin erken dönem teşhis edilmesi halinde daha rahat tedavi edilebilirliğine dikkat çekildi.

Etkinlikte söz alan Liv Hospital Genel Müdürü Dr. Akif Benk, Doç. Dr. Mustafa Tükenmez ve Prof. Dr. Çiğdem Usul Afşar hastalığı konu alan bilgilendirmelerde bulundu.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de ilçede sağlık özelinde yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Başkan Öztekin; '' Kağıthane Belediyesi olarak hizmete açtığımız spor tesisleri ve bağımlılık merkezimiz ile, diktiğimiz binlerce ağaç ile, gıda ürünlerine uyguladığımız denetimler ile, psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz ile; kansere karşı topyekûn bir mücadele halindeyiz. Hastalığın erken teşhisi için vatandaşlarımıza ücretsiz tarama testleri uyguluyoruz. Üniversite, hastane ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışıyor; toplumsal bilinci sağlamak için sağlık seminerleri düzenliyoruz.'' diye konuştu.

Programın sonunda Başkan Öztekin, farkındalık programı için gönüllü çalışmalar yürüten doktorlara birer teşekkür plaketi takdim etti.

Etkinlikte Kağıthaneli kadınlar meme kanserine dikkati çekmek amacıyla; pembe renklerle süslenmiş sandallara binerek Sadabad’da geziye çıktı.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi alınacak

Ekonomi

Noel çelengi ihracatından 2 milyon dolar gelir bekleniyor

Spor

Endonezya'da Semeru Yanardağı'ndaki patlamada ölü sayısı 13'e çıktı

Ekonomi

Türkiye'nin AB ülkelerine ihracatı 80 milyar dolara yaklaştı