Turizm

Turizm Haberleri

MSC Cruises'dan 2021 için İstanbul ve Kuşadası müjdesi

25.01.2020 10:46
MSC Cruises'dan 2021 için İstanbul ve Kuşadası müjdesi

MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capurro, "2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’na gerçekleştireceğimiz Ege ve Adriyatik programlarında başarılı bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz" dedi.

 

Mehmet Emin AVCI

Dünyanın en büyük özel cruise operatörü MSC Cruises’ın Yönetici Direktörü Angelo Capurro, “2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’na gerçekleştireceğimiz Ege ve Adriyatik programlarında, hep birlikte başarılı bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz” dedi.

İstanbul’da MSC Cruises Global Yönetici Direktörü Angelo Capurro ve Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel’in ev sahipliğinde cruise turizmi ve şirketin gelecek planlarının paylaşıldığı basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Capurro, Türkiye'ye geri dönmekten dolayı büyük bir heyecan duyduklarını söyledi.

Capurro, Türkiye’ye yolcu getirdikleri son süreçte, genel satış acentesi olarak faaliyet gösterirken, Şubat 2018 itibarıyla oluşumlarını MSC ofisi olarak yeniden yapılandırarak, Türkiye pazarında daha güçlü bir konuma gelmeyi başardıklarını dile getirdi.

Seyahat acentelerinin isteklerini dikkate alarak hazırlanan ve kendilerine daha etkin bir biçimde yardımcı olabilecek, doğru satış araçlarına sahip olduklarını kaydeden Capurro, “Uzun yıllar geliştirmiş olduğumuz olumlu ilişkiler doğrultusunda, acentelerimizin verdikleri desteğin giderek artacağına inanıyor, 2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’na gerçekleştireceğimiz Ege ve Adriyatik programlarında, hep birlikte başarılı bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘MSC ofisleri, direkt sistemden İstanbul ve Kuşadası için satış yapabilecek’

Tuncel ise 5 yıl aradan sonra 2021 yılında gemilerin Türkiye’ye dönecek olması hem Türkiye’ye tekrar turist getirebilmek hem de misafirlerini Türkiye limanlarından gemiye bindirebilmenin kendilerini heyecanlandırdığını aktardı.

Tuncel, yeni yapılarıyla birlikte öncelikli olarak Türkiye limanlarının global anlamda Cenova, Marsilya, Barselona, Dubai gibi iniş ve biniş limanı olarak belirlendiğine işaret ederek, “Artık dünyanın çeşitli ülkelerinde sayısı 50’yi bulan tüm MSC ofisleri, direkt sistemden İstanbul ve Kuşadası için satış yapabilecek. Böylece farklı ülkelerden gelecek yolcular, İstanbul ve Kuşadası’nı günübirlik gezmek yerine, Türkiye’ye uçarak, gemiye direkt buradan katılma imkanı elde edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

 

İstanbul ve Kuşadası önde gelen limanlar arasında

Özel cruise operatörü MSC Cruises, Türkiye’deki 15’inci yılında İstanbul ve Kuşadası’nı önde gelen limanlar arasına dahil etti. Türkiye ofisindeki yeniden yapılandırma kapsamında pazarda daha güçlü bir konuma gelen MSC Cruises, 2021 yaz sezonunda, 2 gemi ile Türkiye limanlarına geri döneceğini açıkladı.

Ege & Adriyatik ve Doğu Akdeniz programlarını gerçekleştirecek gemiler ile hem İstanbul hem de Kuşadası, şirketin seyahat programında önemli birer iniş ve biniş limanı olarak belirlendi.

MSC Fantasia, 25’er kez İstanbul ve Kuşadası’na uğrarken, MSC Lirica ise sezon boyunca 23 kez Kuşadası’nı ziyaret edecek. Gemiler bu sürede Türkiye’ye ortalama 212 bin 500 yolcu taşıyacak ve Türkiye’den 10 bin misafiri ağırlayacak.

MSC Fantasia’nın 2021 Nisan ve eylül ayları arasındaki 9 günlük programına göre, İstanbul, Efes Antik Harabeleri’nin yakınındaki Kuşadası, olimpiyatların doğduğu şehir Katakolon, kara turlarıyla Atina, Pire, Korfu Adası, İtalya’daki Bari ve Venedik ile Kuzey İtalya’daki Trieste Limanı, geminin İstanbul’a dönmeden önce uğrayacağı duraklar olacak.

MSC Lirica, Mayıs 2021’den Eylül 2021’e kadar Kuşadası’dan Pire’ye 7 gecelik seyahatler sunacak ve seyahat programına göre Kuşadası’na geri dönmeden önce Mikonos Yunan Adası’na, Haife İsrail’e, Limassol Kıbrıs’a ve Rodos’a uğrayacak.

Gündem

Prof. Omurtag ‘sessiz katil'e karşı uyardı

Maliye & Muhasebe

Kartaloğlu: GEKAP'ın bu haliyle uygulanması mümkün değildir

Yerel Yönetim

Maltepe'de çözüm odaklı hizmet

Gündem

Flört şiddeti mi? Yoksa kıskançlık mı?

Gündem

Elazığ'da depremin ardından ilk ders zili çaldı