Sigorta

Sigorta Haberleri

Ray Sigorta’dan “Yeni Nesil Esnek Çalışma Modeli”

(Hürses Haber Merkezi) [email protected] 20.03.2021 07:54

Çalışan memnuniyeti ve kurum kültürü konularında son 2 yıldır üst üste aldığı sertifikasyonlarla fark yaratan Ray Sigorta, şimdi de yenilikçi yaklaşımını çalışma modeline taşıyor.

 

İş hayatında her yeni dönem kendi çalışma koşullarını beraberinde getiriyor. Pandemi sonrasında, yoğun olarak ofiste gerçekleşen ortak çalışma modelinin yerini uzaktan ve evden çalışma uygulamaları alıyor. Uzaktan çalışma süreçlerinin doğru kurgulanması, teknolojik altyapının iş yapış şekillerine uygun ve yeterli hale getirilmesi dışında motivasyon artırıcı uygulamalar hem çalışan hem de şirketler için iş kalitesi yüksek, verimli ve güven dolu bir ortam yaratıyor. Çalışan memnuniyetini iş süreçlerinin odağına koyan Ray Sigorta, yeni dönem mottosu ve uygulamaya aldığı destek paketleri ile uzaktan çalışmaya yepyeni bir anlam kazandırıyor.

 

Finansal destek paketinin yanında “fiziksel”, “duygusal” ve “gelişim” desteği

“Sen nereye, RAY oRAYa!” sloganıyla yeni bir dönem açan Ray Sigorta, destek paketleri ile çalışanlarına evde olsalar da yanlarında olduklarını gösteriyor. Fiziksel, Finansal, Gelişim ve Duygusal olmak üzere 4 ana başlıkta kurgulanan destek paketi, evden çalışma döneminde ortaya çıkan çeşitli ihtiyaçları karşılamayı hedefliyor. Ray Sigorta Destek Paketi kapsamında; evde harcanan sürenin artmasıyla beraber artan masraflara yardım etmek için aylık net 500 lira finansal destek yanında, ergonomik sandalye ve her yerden erişimi sağlayacak mobil internet gibi ev-ofis ihtiyaçlarının karşılanması, bireysel gelişimin devamlılığını sağlamak için özel online eğitimler ve birlikte vakit geçirmek için düzenlenen online etkinlikler, açık kapı toplantıları, happy hour uygulamaları bulunuyor.

 

Rahat, huzurlu ve güvende hissettiğin yerde çaliş!

Pandemi ile birlikte evden çalışma uygulamalarının yoğunlaşması ve bu yeni çalışma biçiminin çalışanlar üzerindeki etkileri artık daha da göz önüne çıkmaya başladı. Ray Sigorta’nın yenilikçi ve çalışan odaklı vizyonuyla oluşturduğu “Sen nereye, RAY oRAYa” uygulamasında en dikkat çeken özelliklerin aylık net 500 lira değerinde finansal destek ve çalışanların istedikleri yerden çalışabilmelerine olanak sağlayan esneklik olduğu göze çarpıyor.

 

Yaklaşan yaz aylarını da düşündüklerini ifade eden Koray Erdoğan, çalışanlarına “sen nerede rahat, huzurlu ve güvende hissediyorsan, orası senin için Ray Sigorta” diyerek yanlarında olduklarını ve sadece finansal değil birçok alanda kurguladıkları destek paketleriyle çalışanlarının bulundukları yerde hayatlarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

 

‘Çalışan güvenliği ve memnuniyeti birinci önceliğimiz’

Geçtiğimiz yıl uluslararası Great Place To Work Enstitüsü tarafından En İyi İşveren seçildiklerini hatırlatan Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, ortaya koydukları “Sen nereye, RAY oRAYa!” projesinin esnek yan haklardan yeni nesil çalışma kültürüne kadar Ray Sigorta’nın uzun süredir uygulamakta olduğu modern çalışma anlayışının bir yansıması olduğunu söyledi. Daha pandemi öncesinde uzaktan çalışma uygulamasını planladıklarını belirten Erdoğan, “Pandemi süreci bizim için kurgusunu planladığımız bir sürecin ön hazırlığı oldu. Bir yıldan uzun süredir evden çalışıyoruz ve bu konuda önemli deneyimler kazandık. Ray Sigorta’nın geçtiğimiz sene sonuçlarında da gösterdiği gibi, bu basit gözüken denklemin altında büyük bir başarı yatıyor” şeklinde konuştu.

Özellikle içinden geçtiğimiz zorlu dönemde çalışanlarının memnuniyetini ve güvenliğini sağlamayı birinci önceliğine koyan Ray Sigorta, pandemi sürecinden sonra da evden çalışma modelini sürdürecek.

 

Yeni yaklaşımlarının çalışanlar tarafından da olumlu karşılandığını belirten Koray Erdoğan, “Huzurlu ve mutlu çalışanın iş süreçlerimize nasıl yansıdığını biz gördük. Sigorta sektöründe önemli bir istihdam sağlayıcısı olarak yeni uygulamalarımız ile ülkemizde uzaktan çalışma pratiklerinin oluşması adına doğru bir adım attığımıza inanıyor, yaptıklarımızın iş dünyasına yön göstermesini umut ediyoruz” dedi.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Kabine değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı