Sigorta

Sigorta Haberleri

Her 4 emekliden 1'i Anadolu Hayat Emeklilik Müşterisi

08.07.2019 18:47
Her 4 emekliden 1'i Anadolu Hayat Emeklilik Müşterisi

7 milyona yaklaşan katılımcı sayısı ve devlet katkısı dahil 96 milyar TL'yi aşan fon tutarı ile büyümeye devam eden BES'te emekli olan 102 bin kişiden 26 bini, Anadolu Hayat Emeklilik müşterisi.


Mehmet Emin AVCI

27 Ekim 2003 tarihinde faaliyete başlayan ve 16. yılına giren Bireysel Emeklilik Sistemi'nden emekli olanların sayısı 102 bine ulaştı. Anadolu Hayat Emeklilik, 2013 yılında ilk emeklilerini vermeye başlayan sistemden emekli olan kişi sayısında 26 bin müşteri ile lider durumda.

 

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan yaptığı değerlendirmede; "Emekli olan müşterilerimize oldukça esnek seçenekler sunarak emeklilik dönemlerinde de memnuniyetlerinin devam etmesini sağlıyoruz. Katılımcılar, emeklilik geliri almak istedikleri süreyi ya da tutarı belirleyerek emeklilik gelir programlarımıza dahil oluyor ve düzenli gelir elde ediyorlar. İsterlerse ihtiyaç duydukları miktarı toplu para olarak alıp geri kalanı ile maaş alma haklarını kullanabiliyorlar. Bununla birlikte, katılımcılarımızın şirketimiz nezdindeki hesaplarını dikkate alırsak yaş ve sistemde geçirilen süre itibarıyla emeklilik hakkını elde eden müşterilerimizin yüzde 40'ından fazlası sistemde kalarak devlet katkısı avantajından yararlanmaya devam etmeyi seçiyor. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak adına oluşturduğumuz ürün gamımızı ve hizmet çeşitliliğimizi değişimlere ayak uyduracak şekilde sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. Çalışmalarımızı hem müşteri deneyiminin mükemmelleştirilmesi hem de dijitalleşme perspektifinde yürütüyoruz. Tüm bu faaliyetlerimizin sonuçlarını görmek, tasarruf yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri şirket olmak bizleri fazlasıyla mutlu ediyor ve geleceğe yönelik çok daha büyük bir motivasyonla çalışmamızı sağlıyor" dedi.

 

Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: "Emeklilik Gözetim Merkezi'nin (EGM) 14 Haziran 2019 tarihli verilerine göre bireysel emeklilikte devlet katkısı dahil fon büyüklüğü toplamında yüzde 18,6'lık pazar payı ile 18 milyar TL'ye ulaştık. 1,3 milyona yaklaşan sözleşme ve sertifika sayısı ile de bu alandaki sektör liderliğimizi sürdürüyoruz. Bunlara ilaveten, gönüllü BES ve otomatik katılım toplamında 1 milyon 756 bin katılımcı ile lider konumdayız. Emekli olan kişi sayısında da yüzde 25'lik pazar payı ile öncü konumumuzu korumanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

1.sayfa

1.sayfa