Sigorta

Sigorta Haberleri

AXA Sigorta’dan WEPs Sözleşmesi’ne imza

06.10.2020 15:40
AXA Sigorta’dan WEPs Sözleşmesi’ne imza

AXA Sigorta, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Kurumu ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi tarafından hazırlanan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (Women's Empowerment Principles - WEPs) imzaladı.

 

Duygu KARA

AXA Sigorta, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Kurumu ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi tarafından hazırlanan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (Women's Empowerment Principles - WEPs) imzaladı. AXA Sigorta kadınların yaşamın her alanında ve her seviyesinde var olmalarını destekleyen kurumlar için bir rehber niteliği taşıyan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayarak halihazırda pek çok girişimle odaklandığı ‘şirket çalışanları arasında toplumsal cinsiyet eşitliği’ni bu prensipler ışığında desteklemeyi taahhüt etti. Bu imza ile AXA Grubu’nun 2018 yılında imzalayarak tüm çalışmalarına entegre ettiği ve zaten halihazırda ülkemizde de yürürlükte olan bu prensiplerin AXA Sigorta tarafından da resmileştirilmesi sağlandı. Şirket ayrıca, diğer tüm şirketleri de Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni desteklemeye ve Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin 7 adımını taahhüt etmeye davet ettiğini duyurdu.

 

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, “AXA Sigorta olarak Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi tarafından hazırlanan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (Women's Empowerment Principles-WEPs) imzalayan şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği hali hazırda şirketimizin sahiplendiği en önemli değerlerden biri. Çalışanlarımızın %52,2'si kadın; iş hayatında kadınlara eşit hakları destekleyen bir şirket olmaktan çok mutluyuz. İşyerinde kadınların sesi, yalnızca sosyal eşitliğe değil, aynı zamanda ekonomik güce de katkıda bulunan güçlü bir sestir. Bizler kadınlara işyerinde eşit haklar sağlamaya kararlıyız ve ayrıca kadın liderliğindeki işletmeleri Kadın Girişimci Sigortası ürünü ve hizmetlerimizle destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Gelecek nesillerin dünyamıza sahip çıkabilmeleri, geleceği güvenle kucaklayabilmeleri adil ve eşit toplum düzenini sürdürebilmeleri için kız çocuklarının eğitimine, annelerimize, çalışan kadınlarımıza her zaman destek olma sözü veriyor ve fırsat eşitliğinin takipçisi olacağımızın altını çizmek istiyoruz. Tüm şirketleri de 2030 yılı gündeminin toplumsal cinsiyet eşitliği boyutları ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri konusundaki kurumsal katkılar için temel araç olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin 7 adımını taahhüt etmeye davet ediyoruz. Birlikte büyük bir fark yaratabiliriz” dedi.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

İstanbul 2 No'lu Baro başkan adayı Cavit Tatlı: Türkiye'nin nüfus olarak en büyük 10. barosuyuz

Gündem

Risk azaltma planlarıyla her şehir afetlere dirençli hale getirilecek

Kültür & Sanat

Kanun sanatçısı Ahmet Baran "90-60-90" adlı programda konser verdi

Ekonomi

Merkez Bankası faiz oranını sabit tuttu