YAZARLAR

Tüm Yazıları Sibel Türker

Yeryüzü Doktorları, ‘Bir Öğün Değil, Bir Ömür’ kampanyasına destek bekliyor

05.05.2021 01:22

 

Açlık sorunlarının yaşandığı ülkelerde uzun yıllardır beslenme sağlığı projeleri yürüten Yeryüzü Doktorları, başlattığı “Bir Öğün Değil, Bir Ömür” kampanyasına destek çağrısında bulundu. Açlık yönünden yüksek risk grubunda olan 5 yaş altı çocuk ve hamile/emziren anneler için beslenme sağlığı merkezleri açan dernek, açlık nedeniyle ölüm tehlikesinin yüksek olduğu Afganistan, Çad ve Yemen’de açtığı merkezlerde binlerce insanın hayata tutunması için mücadele veriyor.

Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, beslenme sağlığı kampanyasına destek beklediklerini belirterek, kampanyaya yönelik şunları söylüyor:

“Yeryüzünün bir bölümü hala açlık mücadelesi veriyor. Bazı bölgelerde bir yıl boyunca meyve ağaçlarından beslenen insanlar, çöplerde arta kalan yemekler olursa sadece onu yiyen, bulamadığında ise aç uyumak zorunda olan anneler, çocuklar var. Biliyoruz ki yeterli beslenmeme durumu birçok hastalığı beraberinde getiriyor. Binlerce çocukta, vücudun enerji ve protein ihtiyacını karşılayamaması nedeniyle malnutrisyon hastalığı gelişiyor. Bizler de Yeryüzü Doktorları olarak uzak coğrafyalardaki bu mücadeleye 2012 yılından beri beslenme sağlığı projelerimiz ile destek olmaya çalışıyoruz. Açlık nedeniyle sağlığını kaybetmiş insanların hayata tutunması için beslenme sağlığı merkezleri açıyor, bu merkezlerde muayene ve tıbbi beslenme tedavileri uyguluyoruz. Aynı zamanda her yıl olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi bölge halkına kumanya dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Tabii ki bütün bu yardımları bağışçılarımızın ve gönüllülerimiz her zaman yanımızda olması ile başarıyoruz. Bu yıl da iyilik yolunda ilerlemeye devam edebilmek için başlattığımız “Bir Ömür Değil, Bir Öğün” kampanyamıza halkımızın destek olmasını bekliyoruz. Çünkü yapılacak her bir bağış çok uzak coğrafyalardaki insanların hayatına dokunacak.”

Haberler

Gündem

İki doz Kovid-19 aşısı olanlar HES uygulaması üzerinden 'aşı kimliği' alabilecek

Gündem

Salgınla mücadelede ön cephenin fedakar savaşçıları: Hemşireler

Ekonomi

Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu

Spor

Milli cimnastikçi Göksu Üçtaş Şanlı: Başarım bir annenin dik duruşunun en güzel ifadesi

Gündem

İstanbul'dan Uludağ manzarası bir yıl sonra tekrar görüldü

Ekonomi

2021 yılı için ‘asgari ücret desteği' ne oldu!

Ekonomi

Elektrik-elektronik sektörünün ihracatı ikiye katlandı

Ekonomi

ASELSAN ihracatta hedefi 12'den vurdu

Gündem

Dünya genelinde Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 135 milyonu geçti

Ekonomi

İsmail Demir'den F-35 mesajları

Gündem

36 ilde nüfusun yüzde 20'den fazlasına en az bir doz Kovid-19 aşısı yapıldı

Ekonomi

Bakan Elvan: Haziran sonuna kadar 176 milyar lira harcama yapmış olacağız