Politika

Politika Haberleri

AK Parti Sözcüsü Çelik: Olağanüstü itiraz yoluna başvuracağız

Ankara (AA), Ferdi Türkten 10.04.2019 18:49
AK Parti Sözcüsü Çelik: Olağanüstü itiraz yoluna başvuracağız

AK Parti Sözcüsü Çelik, "İstanbul seçimleri açısından sonuç berraklaşmamıştır. Onun için olağanüstü itiraz yoluna başvurulacaktır." dedi.

 

AK Parti Sözcüsü Çelik, "İstanbul seçimleri açısından sonuç berraklaşmamıştır. Onun için olağanüstü itiraz yoluna başvurulacaktır." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulunuyor.

Çelik, AK Parti 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın 26-27-28 Nisan'da Kızılcahamam'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bütün birim başkanlarına, beldelerde, ilçelerde ve illerde vatandaşımızın bize verdiği mesajın tam olarak anlaşılması için tüm çalışmaların yapılması talimatını vermiştir." ifadelerini kullandı. 

Çelik, İtalya Parlamentosu'na 1915 yılında yaşanan olaylarla ilgili gelen önergeyi şiddetle kınadıklarınıbildirdi. Çelik, "Bu meselede, hiçbir şekilde bu ilişkilerin normalleşmesini istemeyen Ermeni diasporasının oyununa geliyorsunuz." diye konuştu. 

'Olağanüstü itiraz yoluna başvuracağız'

İstanbul seçimleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Çelik, "Arzumuz seçim sonuçlarının net bir şekilde billurlaşması ve sonuçların berrak bir şekilde ortaya çıkmasıdır. Başvurduğumuz yollardan hiçbirisi bugün icat edilmiş yollar değildir. Bizim kendi kendimize ürettiğimiz yollar değildir. İstanbul seçimleri açısından sonuç berraklaşmamıştır. Onun için olağanüstü itiraz yoluna başvurulacaktır." şeklinde konuştu. 

Çelik, Bolu Belediye Başkanının Suriyelilere yardımı kesmesine ilişkin, "Siyasi hayatımızda ilk defa bu kadar açık ve aleni bir ırkçılığın bir belediye başkanı tarafından ortaya koyulduğunu görüyoruz"

 

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Mursi için yurt genelinde gıyabi cenaze namazı kılındı

Ekonomi

Vakıfbank'tan Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredisi

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuzey Kıbrıs'taki kardeşlerimizin hakkını kimseye yedirmeyiz

Ekonomi

TSKB'den rüzgar enerjisine destek