Politika

Politika Haberleri

DSP Genel Başkanı Aksakal, "Vatandaşı başka kapılara kul etmeyin"

Haber Merkezi 05.09.2019 12:19
 DSP Genel Başkanı Aksakal,

 

 

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Diyarbakır'da çocuklarının dağa kaçırıldığını ifade eden insanların HDP İl Binası önünde devam eden eylemlerine ilişkin bir değerlendirme yaptı. PKK terör örgütünün hangi yol ve yöntemlerle gençleri dağa götürdüğünün açığa çıkartılmasını isteyen Aksakal, "PKK'ya istismar alanı bırakılmamalıdır" dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ve devlet yetkililerine de çağrı yapan Aksakal, "Vatandaşı başka kapılara kul etmeyin" ifadelerini kullandı. 

Aksakal'ın açıklaması şu şekilde: 

"Diyarbakır’da son günlerde, çocuklarının PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını ifade eden annelerin, HDP İl Binası önündeki oturma eylemlerini dikkatle takip ediyorum. 

Bölgenin sorunlarına ilişkin, sürekli olarak Diyarbakır teşkilatımızdan bilgi alıyorum. 

Başta İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu olmak üzere, devlet yetkililerini göreve davet ediyorum.

Bölge gençlerinin, terör örgütü tarafından nasıl istismar edildikleri, hangi yol ve yöntemlerle dağa götürüldükleri açığa çıkartılmalıdır. Devlet, vatandaşlarına sahip çıkmalı, terör örgütlerine ve uzantılarına istismar alanı bırakmamalıdır.

Vatandaşların çocuklarını aramak için gideceği tek bir kapı olmalıdır. O da devletin kapısıdır. Mehmet Akif ERSOY'un dediği gibi, "Kenar-ı Dicle'de Bir Kurt Aşırsa Koyunu, Gelir de Adli İlahi Sorar Ömer'den onu" 

DSP olarak, süreci en yakından takip etmeyi sürdüreceğimizi belirtiyor, evlatlarını arayan bütün annelerimize selam ve saygılarımı sunuyorum."

Ekonomi

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu rahatsızlandı

Ekonomi

Her 10 kartlı ödemeden biri temassız

Ekonomi

ODE 'kalite'ye yatırım yapıyor

Gündem

Aort yırtılmasında erken müdahale ölüm riskini azaltıyor

Gündem

Gribe karşı bağışıklık sisteminizi güçlendirerek önlem alın!