Otomotiv

Otomotiv Haberleri

‘Yılın Otomobili’ 2019’un 7 finalist modeli belli oldu

11.03.2019 09:17
‘Yılın Otomobili’ 2019’un 7 finalist modeli belli oldu

OGD tarafından düzenlenen Türkiye’de “Yılın Otomobili” Yarışmasında finale kalan 7 model belli oldu. “Yılın Otomobili” 16 Nisan 2019’da düzenlenecek gala ile açıklanacak.

 

Mehmet Emin AVCI

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının finalistleri belli oldu. İki aşamalı olarak düzenlenen yarışmanın ilk etabında otomotiv konusunda uzman gazetecilerden oluşan OGD üyeleri, yaptıkları oylama ile 7 finalist otomobili belirledi. Aday olan 21 yeni model arasından Dacia Duster, Ford Focus, Honda CR-V, Mercedes Benz A Serisi, Toyota Corolla Sedan, Volkswagen T-Roc ve Volvo XC40 finale kalmaya hak kazandı.

 

Yarışmanın ikinci etabında finale kalan 7 otomobil için 9 Nisan tarihinde İntercity İstanbul Park’ta test sürüşü düzenlenecek ve ardından 10 Nisan’da ikinci oylamaya geçilecek. İkinci oylama 14 Nisan 2019 Pazar günü sona erecek. 7 finalist otomobili son bir kez daha test etme şansı bulacak olan OGD üyelerinden oluşan her jüri üyesi sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. En fazla puan alan finalist, Türkiye'de Yılın Otomobili seçilecek. Birinci olan otomobil, 16 Nisan 2019’da düzenlenecek gala gecesiyle açıklanacak. OGD üyeleri oylarını “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat/değer oranı” kriterlerini göz önüne alarak kullanacaklar.

 

“Türkiye’de Yılın Otomobili 2019” PPG Otomotiv Tamir Boyaları ana sponsorluğunda, Bridgestone, Intercity ve Shell Helix Motor Yağları co-sponsorluğunda gerçekleşiyor.

 

 

İşte ‘Türkiye’de Yılın Otomobili 2019’ için yarışacak 7 finalist alfabetik sıraya göre şöyle:

 

Dacia Duster,

Ford Focus,

Honda CR-V,

Mercedes-Benz A Serisi,

Toyota Corolla Sedan,

Volkswagen T-Roc

Volvo XC40

 

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

LGS Türkiye birincisi Midyat'tan çıktı

Gündem

Doğa Koleji LGS'de liderliği kaptırmadı

Gündem

Yeni askerlik sistemi teklifi yasalaştı

Gündem

LGS ile öğrenci alacak okulların kontenjan ve yüzdelik dilimleri açıklandı