Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Yeni Micra artık daha erkeksi

19.11.2019 09:21
Yeni Micra artık daha erkeksi

Adı dışında neredeyse tamamen değişen beşinci nesil Micra, otomotik vites beklentisi nedeniyle 2 yıl gecikmeyle Türkiye pazarında. Büyüyen boyutları, daha sportif tasarımı ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken Micra, 'kadın otomobili' algısını yıkarak erkek müşterileri de hedefliyor.

 

Mehmet Emin AVCI-Bodrum

Japon otomotiv üreticisi Nissan'ın globalde 50 yıllık bir mirasa sahip ve "Şehrin Vazgeçilmezi" olarak bilinen modeli Micra, "Daha Sen" mottosuyla iki yıl gecikmeli olarak Türkiye'de de görücüye çıktı. İlk lanse olduğu 1983 yılından bu yana dünyada 7 milyon adetten fazla, Türkiye'de ise satışa sunulduğu 2003 senesinden bu yana 54 binin üzerinde satışı gerçekleşen Micra, bir önceki modele kıyasla Nissan'ın teknolojik vizyonunu yansıtan "Nissan Intelligent Mobility" özelliklerini barındırırken, tasarımı, iç mekanı ve güvenli sürüşüyle dikkati çekiyor.

İstanbul'un ardından Bodrum'da gerçekleştirilen basın lansmanında test etme fırsatı bulduğumuz yeni Micra, 'kadın otomobili' algısını değiştirmek ve müşteri portföyüne erkekleri de eklemek için büyük bir değişim geçirdi. Neredeyse adı dışında tamamen yenilendi, değişti ve büyüdü dersek yanlış olmaz. Tasarımda yuvarlak hatlar yerini daha keskin ve dinamik çizgilere bırakırken, boyutları da ciddi anlamda büyümüş. Uzunluğu 18 cm, genişliği 7 cm artırılan beşinci nesil Micra'nın yüksekliği de 5 cm azaltılarak daha sportif ve coupe havası veren bir otomobil olmuş. Tasarımı bu anlamda gerçekten daha dinamik ve daha sportif hale gelmiş dördüncü nesil Micra'ya göre.

Bol kişiselleştirme seçenekleri

Yeni Micra'nın tasarımı kadar iç mekandaki değişim ve özellikle de teknolojik yenilikler dikkat çekiyor. Micra'da sunulan kişiselleştirme seçenekleri sürücülerin kendi tarzlarını yansıtmalarına imkan tanınıyor. İç mekan kişiselleştirme paketinde, koltuk yastıkları ve desteği, kapı kol dayama ünitesi, diz desteği ve gösterge paneli gibi kabinin dört farklı alanını kişiselleştirmeye yönelik malzemeler ve renkler yer alıyor. Bu avantajlar, Tekna ve üstü paketler için turuncu, bordo ve gri olarak üç renkte mevcut olacak.

 

Dış kişiselleştirmeyle, yeni Micra'ya her biri yüksek kalitede anodize kaplamalı olan farklı bileşenler ekleniyor. Bu bileşenler lansmandan itibaren derin mavi, turuncu, siyah ve tekno gri olmak üzere dört renkte mevcut olacak. 

 

Müzik tutkunu araç sahipleri için, sürüş deneyimini olabildiğince keyifli hale getirecek yeni Micra'nın öne çıkan özelliklerinden biri de BOSE Personal ses sistemi ve B-hatchback segmentine özgü, sürücü koltuk başlığına yerleştirilmiş gelişmiş hoparlörler.

 

Dış tasarımını ileri teknolojilerle destekleyen ve daha güvenli sürüş deneyimi sunan yeni Micra'da, fren destek sistemi, akıllı şerit takip uyarı sistemi, akıllı çarpışma uyarı sistemi, akıllı sürüş kontrolü, akıllı çevre görüş sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, akıllı şerit takip asistanı, trafik işareti tanıma sistemi ve akıllı otomatik uzun far asistanı gibi özellikler bulunuyor.

 

Tek motor, 4 donanım paketi

"Visia", "Tekna", "Platinum" ve "Platinum Premium" olmak üzere dört pakette satışa çıkacak olan yeni Micra, 1.0 litre 100 Hp Motor, 5 ileri manuel ve 7 ileri CVT şanzıman seçenekleri ile sunuluyor. Yeni aracın motoru, aracın karakterine uyacak ve olabilecek en iyi performans ile yakıt verimliliği sağlayacak şekilde tasarlandı. Yeni Nissan Micra'nın açıklanan lansman fiyatı 108 bin 900 ila 149 bin 900 TL arasında değişiyor.

1.sayfa

1.sayfa

Otomotiv

Toyota'dan korna gürültüsüne karşı kulak maskesi

Ekonomi

İstanbul'da normalleşmeyle şehirlerarası otobüs sefer sayısı günde 1150'ye çıktı

Ekonomi

Yılın ilk 6 ayında 182 bin tarla, 154 bin arsa satıldı

Turizm

Dünya mirası Nemrut'ta hafta sonu yoğunluğu