Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Yeni Captur Türkiye'de

17.11.2020 11:28

Daha dinamik dış tasarım, iç mekanda üst segmentlere yaklaşan yüksek kalite ve yenilenen motor gamı ile yeni Renault Captur, 211 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla Türkiye yollarına çıkıyor.

 

Mehmet Emin AVCI

 

Avrupa’da segmentinin en çok satan otomobili olan, Türkiye pazarında da dikkat çekici bir performansa imza atan Renault Captur yeni yüzüne kavuştu. Üst düzey kişiselleştirme, yepyeni tasarım ve son teknolojilerle yenilenen yeni Renault Captur, Joy, Touch ve Icon olmak üzere üç donanım seviyesi ve 211 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye yollarına çıkıyor.
 

Daha dinamik dış tasarım, iç mekanda üst segmentlere yaklaşan yüksek kalite ve yenilenen motor gamı ile Yeni Captur, Türkiye yollarına çıkıyor.
 

İlk kez lanse edildiği 2013 yılından bu yana büyük bir başarıya imza atan Renault Captur tamamen yenilendi. Bugüne kadar 1,6 milyonun üzerinde satış adedine ulaşan model Avrupa’da segmentinin en çok satan otomobili olurken, Türkiye pazarında da dikkat çekici bir performans sergiledi. İç mekanda sunduğu kalite ve konfor ile Yeni Captur, üst segmentlere göz kırpıyor. Üst kalite malzemeler, akıllı kokpit, kokpit tarzı yüksek orta konsol, E-shifter vites kolu, titizlikle işlenmiş detaylar ve yeni koltuk mimarisi öne çıkan yenilikler arasında yer alıyor.
 

Model, sürüş, park ve güvenlik olmak üzere üç kategoride Sürüşe Yardımcı Destek Sistem teknolojileri sunuyor. Renault EASY DRIVE sistemini oluşturan bu özellikler, Renault EASY LINK multimedya sistemi üzerinden dokunmatik olarak kolayca kontrol edilebiliyor. Yeni Captur 9,3 inç multimedya ekranı ve 10,2 inç dijital gösterge ekranı ile kategorisinde oldukça dikkat çeken ekranlar sunuyor.
 


Daha güçlü bir SUV kimliği

 

Daha atletik ve dinamik hatlara sahip Yeni Captur, güçlendirilen SUV kimliği ile göze çarpıyor. Dış tasarımda gerçekleştirilen dönüşüm sayesinde modelin çizgileri daha modern, kendine özgü ve etkileyici hale geldi. 4,23 metre uzunluğu ile önceki modele kıyasla 11 cm daha uzun olan Yeni Captur, opsiyonel olarak sunulan 18 inç jantları ve artırılan aks mesafesi ile öne çıkıyor. Yeni tasarımı, milimetrik hassasiyetteki ölçüleri, ön ve arka Full LED C şeklinde far ve aydınlatmaları ve dekoratif krom detaylar gibi özelliklerin tümü, iyileştirmenin bileşenleri olarak göze çarpıyor.
 

Modelin ayırt edici özelliklerinden olan çift renkli gövde, Yeni Captur’de de oldukça başarılı bir şekilde sunuluyor. 8 farklı ana gövde renk seçeneğinin yanı sıra, tavan gövde ile aynı renkte veya kontrast oluşturacak şekilde Yıldız Siyah, Atacama Turuncu ve Antik Beyaz olmak üzere 3 farklı renkte sunulabiliyor. Tavan, ayrıca elektrikli açılır cam tavan özelliği ile de birlikte sunulabiliyor.
 

Satışlarında çift gövde-tavan renkli araçların oranının yüzde 80’e yakın olması Captur’ü kişiselleştirme seçenekleri ile ön plana çıkarıyor. Yeni Captur, hem iç hem de dış tasarımda sunduğu yeni alternatifler ile bu özelliğini daha da zenginleştiriyor.
 

Yeni Captur’ün geniş ızgarasının altındaki çarpıcı ön tamponu, yalnızca modelin kimlik ve dinamizmini güçlendirmekle kalmıyor aynı zamanda çamurlukların ön kısmındaki iki hava deflektörü sayesinde hava akışını yönlendirerek aracın aerodinamik performansını artırırken, yakıt tüketimini azaltıyor. İnce arka lambalar, Renault markasına özgü C şeklindeki far tasarımını tamamlıyor. Üç boyutlu etki yaratan arka ve yan aydınlatmalar, tasarımı daha da öne çıkarıyor.

 

Yenilenen verimli ve zengin motor gamı

 

Yenilenen tamamı turbo özellikli verimli motor gamı kapsamında Yeni Captur, Türkiye’de 1.0 TCe 100 Hp, 1.3 TCe EDC 130 Hp, 1.3 TCe EDC 155 Hp olmak üzere 3 benzinli, 1.5 Blue dCi 95 Hp ve 1.5 Blue dCi EDC 115 Hp olmak üzere 2 dizel ile geniş bir motor seçeneğini kullanıcılarla buluşturuyor. 5 ileri manuel vites kutusunun yanı sıra 7 vitesli çift kavramalı otomatik vites kutusu ile sunulan motorlar, optimize yakıt tüketiminin yanı sıra düşük emisyon seviyeleri sunuyor. Uzun menzillerde araç kullanan sürücülerle 2 farklı dizel motor seçeneğini buluşturuyor. 1,5 litre motorlardan 95 beygir olanı 240 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel şanzıman sunuyor. 115 beygire sahip dizel motor ise 260 Nm tork üretiyor. Bu motor seçeneği ise 7 ileri otomatik EDC şanzıman ile sunuluyor.
 

 

İç mekanda yüksek kalite ve son teknoloji
 

YENİ Clio ile başlayan iç tasarım devrimi, Yeni Captur ile devam ediyor. En yeni teknolojilerle ve segmentinin en büyük dikey tablet ekranı ile sunulan model, güçlü ergonomisi ve daha konforlu hale getirilen sürüş deneyimi ile öne çıkıyor. Akıllı kokpitin başrol oyuncusu olan 9.3 inç multimedya ekranı segmentinin en büyük dikey tablet ekranı olarak dikkat çekiyor. Sürücüye doğru dönük yeni Renault EASY LINK multimedya sistemi sayesinde, tüm multimedya, navigasyon ve bilgi-eğlence hizmetlerinin yanı sıra MULTI-SENSE ayarlarına ve sürüş yardım sistemlerinin parametrelerine de kolayca erişilebiliyor.

 

Bagaj hacminde lider
 

YENİ Captur, 536 litre ile sınıfının en geniş bagaj hacmini sunuyor. Bunun yanı sıra 27 litreye kadar çıkabilen iç depolama hacmi de yolcular için oldukça konforlu bir kabin ortamı sunuyor.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

Turkcell Dijital İş Servisleri'nin geliri yüzde 40 arttı

Gündem

Düşük faiz stokları eritti, ruhsat izni verilen daire sayısı ikiye katladı

Ekonomi

Dijital değişime ayak uyduramayan kurumlar kaybolacak

Ekonomi

Yenilenen VakıfBank Mobil'de her şey tek dokunuş