Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Toyota Camry, zirvedeki yerini 2018'de de korudu

Mehmet Emin AVCI 14.01.2019 10:17
Toyota Camry, zirvedeki yerini 2018'de de korudu

2018 yılında dünya genelinde D segmenti yüzde 3.3 gerilerken, Toyota'nın bu sınıftaki temsilcisi Camry, yüzde 4.2'lik pazar payı artışı ve 672 bin 594 adetlik satış ile liderlik koltuğundaki yerini sağlamlaştırdı.

 

Tüm dünyadaki ekonomik gelişmelere bağlı olarak lüks segment satışları 2018 yılında yüzde 3.3  gerileme gösterirken, D segmentinin başarılı temsilcisi Toyota Camry liderliğini korumayı başardı. Dünya çapında D segmentindeki otomobil satışları 2018 yılında 9.52 milyon adet olarak gerçekleşirken, 2017 yılında da bu segmentin lideri olan Camry, yüzde 4.2'lik artış ve 672 bin 594 adetlik satış ile zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

 

Üretildiği 1982'den bu yana dünyanın 100 ülkesinden fazla yerde bugüne kadar 19 milyon adedin üzerinde satış adedine ulaşan Toyota Camry, halen D/E segmentinde global olarak en çok satan model olarak öne çıkıyor.

 

Bu yılın ilk çeyreğinden itibaren 14 yıllık aradan sonra hibrit versiyonuyla Avrupa'da yeniden satışa sunulacak olan 8'nci nesil lüks Camry ile Toyota'nın Avrupa'daki hibrit ürün gamı 8'e çıkacak. 2,5 litrelik hibrit motoru, yakıt verimliliğini, düşük emisyonu ile birlikte daha fazla güç ve çok daha iyi motor performansına sahip olan Camry'nin 8. jenerasyonu için Toyota'nın Yeni Global Mimarisi TNGA kullanıldı.

 

Toyota Camry, yüksek üretim kalitesine, yüksek verimliliğe ve yenilikçi, kullanıcı dostu teknolojiye sahip. Tamamen yenilenen Camry, sessiz sürüşü ve yüksek sürüş kalitesiyle öne çıkarken, yeni iç ve dış tasarımı, sıra dışı konforu ve geniş kabiniyle de sınıfının üzerinde bir performans sergiliyor.

 

Sportif ve şık tasarımın ardında, ferah bir yaşam alanı sunan Camry, konforlu ve yüksek işçiliğe sahip bir kabiniyle dikkat çekiyor. Sürücü odaklı kabin ergonomik bir sürüş sağlarken, arka tarafta oturan yolculara da geniş ve yüksek konforlu bir alan sunuluyor.

 

CES'te Toyota show

 

TOYOTA, Las Vegas'ta düzenlenen Tüketici Elektronikleri Fuarı'nda (CES) otonom araçlar için geliştirdiği yeni güvenlik sistemlerini tanıttı. Şirket, fuarda düzenlenen toplantıda araç üstü kameralar, sensörler ve 3 boyutlu animasyonlar ile hiç kimsenin yaralanmadığı otonom üç araçlı bir kazayı canlı olarak canlandırdı. Bu yıl tanıtılan yeni sistemdeki "Gardiyan" modu insan ve makine arasındaki yetenek ve güçleri en iyi şekilde harmanlıyor. Herhangi bir kaza durumunda "Gardiyan" modunun devreye girip gerekli müdahaleyi yapması haricinde kontrol her zaman sürücünün elinde oluyor.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

Merkez Bankasından zorunlu karşılıkların etkin kullanılması kararı

Gündem

'Bilim Virüsü' şimdi de Mardin'de yayılacak

Gündem

TahtApp ile artık dersler daha kolay

Gündem

'Hakkımızın peşindeyiz, kimseye yedirtmeyiz'