Otomotiv

Otomotiv Haberleri

SKYWELL ET5 NFT ile satılacak

22.11.2021 14:30
SKYWELL ET5 NFT ile satılacak

Ulu Motor, Türkiye pazarına hızlı giriş yapan yeni yüzde yüz elektrikli otomobil markası SKYWELL ile bir ilki daha tüketici ile buluşturuyor. Marka, Türkiye’de bir ilke imza atarak ‘Benzersiz  dijital varlık’ NFT ile sınırlı sayıda aracını dijital sanat eserine dönüştürüyor. 

 

Mehmet Emin AVCI

Otomotiv, bilişim, inşaat, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren ve bu yıl 50. kuruluş yılını kutlayan Ulubaşlar Grubu’nun otomotiv şirketi Ulu Motor, elektrikli araç markası SKYWELL’in distribütörü olarak ilkleri Türkiye pazarına sunmayı sürdürüyor. Kasım ayı itibariyle SKYWELL’in yüzde yüz elektrikli modeli ET5’i Türkiye’de satışa sunmaya başlayan Ulu Motor, henüz araçlar ülkemiz topraklarına basmadan yakaladığı ön satış başarısıyla adından söz ettirmeyi başardı. Şimdi ise bu grafiğini NFT teknolojisi ile taçlandırıyor.

‘Benzersiz dijital varlıklar’

Türkiye pazarına getirdiği araçlarda, 8 yıl 150 bin kilometrelik batarya garantisi ile bir yeniliği sunan marka, bir ilke daha imza atarak sınırlı sayıda aracını kripto yatırımcılarının yeni gözdesi, ‘Benzersiz dijital varlık’ NFT olarak satışa sunuyor. SKYWELL Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, “Biz tüketicimize yalnızca araç satmaktan çok daha fazlasını yapmayı hedefliyoruz. Bizim hedefimiz müşterilerimizin A’dan Z’ye bir hizmet ile mükemmelliği yaşamaları. Hem satış sonrasında sunduğumuz, evde servis hizmetimiz hem Türkiye’de ilk kez bu denli uzun sunulan, 8 yıl 150 bin km batarya garantimiz hem de sunacağımız mobil aplikasyon sistemimiz ile bunu ortaya koyuyoruz. Şimdi ise, dünyada bile henüz yeni yeni büyümeye başlayan NFT’yi araçlarımıza entegre ederek sınırlı sayıda aracımızı ‘özel’ ve ‘tek’ hale getiriyoruz” dedi.

‘Her bir araç bir parmak izi gibi’

SKYWELL modellerini alan müşterilerin kendilerine özel bir araç aldıklarından emin olacaklarını vurgulayan SKYWELL Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, “Hiçbir NFT birbirine benzemez ve bu benzersizlik onlara değer veriyor. NFT tıpkı insanların parmak izi gibi, her biri kendine has, kendine özel ve dünya üzerinde tek. Bu da NFT olarak satışa sunulan özel SKYWELL modellerinin her birini has bir koleksiyon parçası haline getiriyor” şeklinde konuştu.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi alınacak

Ekonomi

Noel çelengi ihracatından 2 milyon dolar gelir bekleniyor

Spor

Endonezya'da Semeru Yanardağı'ndaki patlamada ölü sayısı 13'e çıktı

Ekonomi

Türkiye'nin AB ülkelerine ihracatı 80 milyar dolara yaklaştı