Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Peugeot Türkiye, SUV'da segment lideri oldu

10.12.2019 14:20
Peugeot Türkiye, SUV'da segment lideri oldu

Peugeot Türkiye; daralan Türkiye otomotiv pazarında büyümesini sürdürüyor. Kasım sonu itibariyle satış sıralamasında beşinci sıraya yükselen Peugeot, SUV segmentinde de liderliğe oturdu.

 

Mehmet Emin AVCI

Peugeot, kasım sonu itibarıyla satış sıralamasında beşinci sıraya yükselerek SUV segmentinde pazar lideri oldu. Kasım ayında yüzde 8.2 pazar payı gerçekleştiren Peugeot Türkiye, muhteşem bir performans sergiledi. Pazarın yüzde 28 daraldığı Ocak-Kasım döneminde ise yüzde 6.1 pazar payına ulaşan Peugeot; 2018 yılında sekizinci sırada olduğu pazarda beşinci sıraya yükseldi.

 

"Hiç bir SUV onlar kadar ileri gitmedi" söylemi ile yola çıkan, tasarımı, teknolojisi ve benzersiz sürüş keyfi ile beğeni toplayan Peugeot SUV ailesi Kasım sonu itibariyle SUV segmentinin lideri oldu. Peugeot SUV ailesinin 2018 yılında yüzde 9.9 olan segment payı, Kasım sonu itibariyle 11 bin 485 adetle yüzde 14.8'e yükseldi.

 

Markanın SUV segmentindeki liderliğinin yanında, Peugeot SUV 3008 modeli 9 bin 122 adet satış ve yüzde 16.5 pay ile C-SUV segmentinde de liderlik koltuğuna oturdu.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde hafta sonu da ziyaretçi yoğunluğu sürüyor

Gündem

Muğla'da çıkan orman yangınına müdahale ediliyor

Ekonomi

Yeni tesisten ilk yakıt ikmali Türk Hava Yolları'na gerçekleştirildi

Ekonomi

İstanbul'dan 236 noktaya ihracat