Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Oyak Renault, 2019'a rekor motor üretimiyle girdi

Mehmet Emin AVCI 10.01.2019 22:16
Oyak Renault, 2019'a rekor motor üretimiyle girdi

Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, 602 bin 421 motor üreterek tarihi bir rekor kırmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Ülke ekonomisine ve otomotivin gelişmesine katkımız sürecek" dedi.

 

Türkiye’nin önde gelen otomobil ve motor üreticisi Oyak Renault, 602 bin 421 motor üreterek yeni bir rekora imza attı. Renault grubu, 1971'den bu yana 20 yılda ürettiği toplam motor adedine bir yılda ulaşmış oldu. Kendi vites kutusunu, şasisini ve motorunu üreten Türkiye’nin en büyük entegre otomobil şirketi olan Oyak Renault, 2018 yılında 602 bin 421 motor üretimi gerçekleştirerek yeni bir rekor kırdı.

Geçen yıl, yeni yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesisinin temelini atan Oyak Renault, "Sıfır hata, sıfır kaza" mottosuyla iş güvenliği ve kalite unsurlarını ön planda tutarak motor üretiminde bir yılda gerçekleştirdiği en yüksek rakama ulaştı. Rekor motor üretimi Renault Grubu üst yönetimi ve çalışanların katılımıyla kutlayan Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, Oyak Renault olarak gerçekleştirdikleri rekor motor üretimine ilişkin, şunları kaydetti:

"Oyak Renault olarak ‘sıfır hata, sıfır kaza’ mottosuyla iş güvenliği ve kalite unsurlarını ön planda tutarak motor üretiminde bugüne dek elde ettiğimiz en yüksek üretim performansına ulaşmanın ve 602 bin 421 adetle tarihi bir rekor kırmanın gururunu yaşıyoruz. 2019 yılında da Oyak Renault olarak, 50 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle ülke ekonomisine ve otomotiv sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz."

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

LGS Türkiye birincisi Midyat'tan çıktı

Gündem

Doğa Koleji LGS'de liderliği kaptırmadı

Gündem

Yeni askerlik sistemi teklifi yasalaştı

Gündem

LGS ile öğrenci alacak okulların kontenjan ve yüzdelik dilimleri açıklandı