Otomotiv

Otomotiv Haberleri

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

22.11.2021 14:23

 

Hazırlayan: Emre ERTÜRK

Yeni Mercedes-Benz C-Serisi Türkiye’de

TAMAMEN yenilenerek çok sayıda ilki bünyesinden barındıran Yeni Mercedes-Benz C-Serisi, 977 bin TL’den başlayan fiyatlarla Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor. Geleneksel Sedan formuyla Premium D-Segmenti’nin yıldızı olmayı sürdüren yeni C-Serisi,  6 dereceye kadar eğimli yapısıyla sürücü odaklı ve sportif bir görünüm sağlayan yüksek çözünürlüklü LCD ekran, iç mekan mimarisini ön plana çıkartıyor. Yeni C-Serisi, lansmana özel Edition 1 AMG donanım paketiyle birlikte daha teknolojik ve sportif. Araçta yeni nesil 4 silindirli 1.5 litrelik benzinli motor kullanıldı. Bir önceki nesle göre gücü 20 beygir artan yeni C 200 4 MATIC, 224 beygir gücünde ve 300 Nm tork sunuyor. 9G-TRONIC şanzıman, ISG’nin uyarlanması çerçevesinde daha da geliştirildi.

Fiat’tan gelecek için yeni seri

FIAT ve pandemilerle savaşmak için kurulan (RED) arasında iş birliği gerçekleşti. 500 ailesinin tamamını kapsayan iş birliği Yeni (500) RED’in pazara sunulmasıyla başladı. Tamamen elektrikli, dünyanın ilk (RED) otomobili olan 500, aynı zamanda “gezegeni ve insanlarını koruyun” mesajının da elçisi oldu. Yeni 500 (RED), “Gezegen için üretildi. İnsanlar için üretildi” mesajının pozitifliğine vurgu yapan gövde ve iç mekân rengi Red by (RED) ile yollarla buluştu.

Tüm Opel’lerde kasım fırsatı

OPEL, Kasım ayında özel ödeme seçenekleri ve satın alma teklifleri sunmaya devam ediyor. Hem binek hem de ticari araç model kampanyaları ile Kasım ayında müşterilerini karşılayan Alman üreticinin modelleri 194 bin 400 TL’den başlayan fiyatlar ve sıfır faiz seçeneği ile showroom’lardaki yerini alıyor. Crossland modeli, 263 bin 700 TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerle buluşurken, Mokka 399 bin 900 TL’den, Grandland X ise 441 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla sahiplerini bekliyor. Opel’in ticari araçlar kampanyası kapsamında, Combo Life’a 75 bin TL’ye kadar 12 ay vade ve 0 faizli kredi seçeneği devam ederken; Combo Cargo, Zafira Life ve Vivaro modellerine ise 75 bin TL’ye kadar 12 aya varan vade ve %0,99 faizli kredi fırsatıyla sahip olunabiliyor.

Citroen ticari araçlarda ’0’ faiz

CRTROEN; en ideal yükleme kapasitesi ve kullanım konforu sunduğu ticari araçlarıyla Kasım ayında da avantajlı alım seçenekleri sunuyor. PSA Finans avantajıyla sunulan kampanyalar kapsamında, esnekliğin ve modülerliğin buluştuğu Citroen Berlingo Van, ay boyunca sıfır faizli kredi imkânıyla 207 bin TL’den satışa sunuluyor. Tasarım ve teknolojisiyle dikkatleri toplayan Jumpy model ailesi 60 bin TL için 12 ay vade ve 0 faizli kredi veya 90 bin TL için 18 ay vade ve %0,99 faizli kredi seçenekleriyle satın alınabilirken; profesyonellerin ergonomik dizaynı ve gelişmiş sürüş destek sistemleriyle tercih ettiği Citroen Jumper ise 60 bin TL için 12 ay 0 faizli kredi veya 90 bin TL için 18 ay %0,99 faizli kredi imkânıyla tercih edilebiliyor.

Honda’dan kışa özel bakım avantajı

HONDA, 15 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında 2017 model ve öncesi otomobillerinde geçerli olacak kış servis kampanyası başlattı. Honda, kampanya tarihleri boyunca kış bakımı yaptırmak isteyenlere özel olarak bakım paketlerine ek tamir, parça ve işçiliklerinde yüzde 20 indirim avantajı sunuyor. Ayrıca tüm Honda modellerini kapsayan fren disk ve balatalarında sunulan yüzde 30 indirim, motor ve şanzıman takozlarında sunulan yüzde 30 indirim ve CVT yağlarında sunulan yüzde 40’a varan indirim imkanı da Honda yetkili servislerinde bakım kampanyası süresince devam ediyor. 

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi alınacak

Ekonomi

Noel çelengi ihracatından 2 milyon dolar gelir bekleniyor

Spor

Endonezya'da Semeru Yanardağı'ndaki patlamada ölü sayısı 13'e çıktı

Ekonomi

Türkiye'nin AB ülkelerine ihracatı 80 milyar dolara yaklaştı