Otomotiv

Otomotiv Haberleri

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

25.10.2021 10:39
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

 

Hazırlayan: Emre ERTÜRK

MG ZS EV başarısını ödülle süsledi

MG’nin elektrikli modeli MG ZS EV, pazardaki başarısını özel bir ödülle süsledi. Model, Avrupa’nın önde gelen otomobil dergisi İngiliz “What Car?” tarafından düzenlenen 2021 Elektrikli Otomobil Ödülleri'nde "En İyi Kullanılmış Elektrikli Kompakt SUV" seçildi. Avrupa’da ilk olarak 2019 yılında satışa sunulan B-SUV segmentindeki %100 elektrikli ZS EV, fiyat-performans konusunda rakipsiz olmasıyla göz doldurdu ve övgüleri alarak ödüle uzandı. Ödül sürecinde, MG ZS EV “kendi segmentinde alınabilecek en iyi kullanılmış elektrikli otomobil” olarak nitelendi.

Dacia Spring, Auto Best’22 finalisti

DACIA Spring, Auto Best'in "Avrupa'da Satın Alınabilecek 2022 Yılının En İyi Otomobili (Best Buy Car of Europe 2022)" yarışmasında finalist olarak seçildi. Avrupa'da tüm temel donanımlar dahil (navigasyon, klima, elektrikli camlar ve daha fazlası) sunulan Dacia Spring, elektrikli ulaşımı herkes için ulaşılabilir kılıyor. Auto Best'in 32 Avrupa ülkesinden 32 gazeteciden oluşan jürisi, gelecek haftalarda 6 finalist arasından Best Buy Car Europe 2022'yi seçecek ve kazanan Aralık 2021'in ortasında açıklanacak.

Yeni Fiat 500’e bir ödül daha

YENİ Fiat 500, bu yıl dördüncü kez düzenlenen News UK Motor Ödülleri kapsamında “Yılın Küçük Otomobili” seçildi. Çok sayıda uluslararası ödül alan ve Avrupa'nın önde gelen elektrikli şehir otomobili olan 500, bu kez de İngiltere’de her otomobilin kendi segmentinde en iyi otomobil seçildiği News UK ödülleri kapsamında “Yılın Küçük Otomobili” ödülüne layık görüldü. News UK unvanına sahip otomotiv gazetecileri ve tüketiciler tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Fiat 500’e verilen ödül, otomobilin İngiltere’de aldığı 10’uncu ödül oldu.

Çekya’dan Ahmet Yüce’ye madalya

ÇEKYA Dışişleri Bakanlığı tarafından “Diplomasiye Üstün Katkı Madalyası’na” layık görülen Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce’ye madalyası İstanbul’da düzenlenen bir törenle takdim edildi. Yüce’ye madalyası Çekya İstanbul Başkonsolosu Jiri Cistecky tarafından sunuldu. Törene Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ile birlikte iş, sanat ve spor dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Geçen yıl verilen ödül için tören pandemi kısıtlamaları nedeniyle bu yıl gerçekleştirildi.

Mercedes-Benz HTA’dan servis fırsatı

MERCEDES-BENZ, hafif ticari araç (HTA) kullanıcılarına birbirinden özel servis kampanyaları sunuyor. Mercedes-Benz markalı hafif ticari araç sahipleri, Mercedes-Benz Yetkili Servisleri’nde orijinal yedek parça ve işçilik harcamalarında, araç yaşına göre artan indirimlerden faydalanabiliyor. Periyodik bakımlarını düzenli olarak Mercedes-Benz Yetkili Servisleri’nde yaptıran Sprinter, Vito ve Citan sahipleri, teknik arıza durumunda MobiloVan ücretsiz yol yardım hizmet paketinden 30 yıl boyunca yararlanabiliyor.

SEAT, ZUBİZU servis kampanyasını uzattı

ZUBİZU kullanıcıları SEAT Yetkili Servisleri’nde kazanmaya devam ediyor. 5 yaş ve üzeri SEAT Ibiza sahibi olan tüm ZUBİZU üyelerine özel kampanyada periyodik bakım işlemi 995 TL tavsiye edilen fiyatla sunuluyor. 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olan kampanya kapsamında SEAT sahipleri yağ filtresi, polen filtresi, karter tapası, hava filtresi değişimlerini içeren periyodik bakım işlemlerinde yüzde 30’a varan; işçilik ve motor yağında ise yüzde 20’ye varan oranlarda tavsiye edilen indirimlerden faydalanabiliyor.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi alınacak

Ekonomi

Noel çelengi ihracatından 2 milyon dolar gelir bekleniyor

Spor

Endonezya'da Semeru Yanardağı'ndaki patlamada ölü sayısı 13'e çıktı

Ekonomi

Türkiye'nin AB ülkelerine ihracatı 80 milyar dolara yaklaştı