Otomotiv

Otomotiv Haberleri

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

16.11.2020 10:07
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

 

Hazırlayan: Emre ERTÜRK

 

Alfa Romeo Stelvio'ya ödül

ALFA ROMEO, Alman otomobil dergisi "Auto motor und sport" okuyucularının katılımıyla düzenlenen "Autonis Ödülleri"nde "Büyük SUV" kategorisinde birincilikle ödüllendirildi. Almanya'nın yayınlarından Auto motor und sport'un 16 bini aşkın okuyucusunun katılımıyla belirlenen ödüllerde, oyların yüzde 20'sinden fazlasını alan markanın ilk SUV modeli Stelvio, "Büyük SUV" kategorisinde ilk sıraya yerleşti. Fiat Chrysler Automobiles (FCA) EMEA Tasarım Direktörü Klaus Busse, "Alfa Romeo Stelvio’nun okuyucular tarafından segmentindeki en güzel SUV seçilerek ödüllendirilmesi bizi gururlandırdı" dedi.

Jeep’ten ‘Hemen Teslim’ fırsatı

JEEP, özgürlük ve macera tutkusunu yaşamak isteyenlere özel bir satış kampanyasını hayata geçiriyor. Markanın köklerine atıfta bulunan “Freedom Days” kampanyası ile yepyeni bir Jeep sahibi olmak isteyenler, araçlarını avantajlı nakit ve takas indirimleriyle hemen teslim alabiliyor. Renegade ve fark yaratan yüksekliğini güçlü tasarım ve teknolojiyle birleştiren Compass, takas fırsatının yanında 15 bin TL nakit indirimle showroomlarda yerini alıyor. Üstelik kampanyada ödeme planları ve taksit tutarları da müşteri tarafından belirlenebiliyor. Kasım ayında en kabiliyetli küçük SUV Jeep Renegade 289 bin 500 TL’den, Compass ise 399 bin 950 TL’den başlayan fiyatlarla yeni sahiplerini bekliyor.

Borusan Otomotiv’den cazip kiralama

BORUSAN Otomotiv Premium, BMW tutkunlarına yeni BMW 1 Serisi, yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe, BMW 3 Serisi, yeni BMW 520i, yeni BMW X1 ve BMW X3 sDrive20i modellerinde geçerli yıl sonuna kadar sürecek olan uzun dönem kiralama fırsatı sunuyor. 36 ay kiralamanın avantajlı fiyatlarını 18 ay kiralamada sunan Borusan Otomotiv Premium, BMW’nin teknolojik ve performanslı sürüş keyfiyle buluşmak isteyenlere benzersiz bir olanak yaratıyor.

KIA’da sonbahar fırsatları devam ediyor

KIA, kasım ayına özel olarak Sportage, XCeed, Ceed STW, Ceed HB DSL ve Niro modellerinde 100 bin TL’ye 30 ay yüzde 0,99 faiz avantajı, Rio ve Stonic modellerinde ise 50 bin TL’ye 18 ay yüzde 0,99 faiz fırsatı sunuyor. KIA ayrıca, amiral modeli Sportage’da “Şimdi al 6 ay sonra ödemeye başla” kampanyasına da devam ediyor. Kampanyalar kapsamında kasım ayı boyunca Ceed’in benzinli modelini 50 bin TL ve 18 ay yüzde 0,99 faiz seçeneğiyle sunan KIA, Picanto modelini ise 40 bin TL ve 18 ay yüzde 0,99 faiz avantajıyla otomobilseverlerle buluşturuyor. KOBİ’lerin vazgeçilmezi Bongo ise 50 bin TL’ye yüzde 0 faiz ve 12 ay taksit avantajıyla yetkili satış noktalarında meraklılarını bekliyor.

14 marka Stellantis'in logosunda buluştu

FIAT Chrysler Automobiles NV (FCA) ve Peugeot SA'nın (Groupe PSA) birleşmesinden oluşan Stellantis'in logosu tanıtıldıç Logo, Stellantis'in kurucu şirketlerinin zengin mirasını, yeni grubun 14 önemli otomotiv markasından oluşan portfolyosunun ortak gücünü ve tüm bölgelerde emek vermiş olan çalışanlarının profesyonel geçmişlerindeki çeşitliliğini sembolize ediyor. Stellantis adında da olduğu gibi "stello" kelimesinin Latince kökeni "yıldızlarla parlamak" anlamına gelirken, iyimserliğin, enerjinin ve sürdürülebilir mobilitenin gelecek döneminde yeni liderlerden biri olmakta kararlı, farklı ve yenilikçi bir şirketin görsel temsili olarak dikkati çekiyor. Logonun tanıtımı, 2021'in ilk çeyreğinin sonunda gerçekleşmesi beklenen birleşme projesinin tamamlanmasına yönelik atılan en son adım olacak.

Skoda bir ilk daha imza attı

SKODA yenilikçi LED emniyet kemeriyle birlikte yeni bir Akılcı Çözüme daha imza atmaya hazırlanıyor. Aydınlatmalı emniyet kemeri tokası patentini alarak dünyada bir ilke imza atan Skoda, emniyet kemerini kullanımını artırmayı ve kemerin yerini bulmayı kolaylaştırmayı hedefliyor. En başta beyaz olarak yanan ve emniyet kemeri tokasının yerini gösteren teknoloji, koltuğa birisi oturduğunda LED’lerin kırmızıya dönmesini sağlıyor. Emniyet kemeri takıldığında ise, LED ışıklandırma yeşile dönerek kemerin başarılı bir şekilde bağlandığını gösteriyor. Bu yeşil ışık ise, bir süre sonra beyaza dönüyor. Akıllı LED emniyet kemeri tokası, özellikle çocukların emniyet kemeri bağlayıp bağlamadığından emin olmak için son derece kullanışlı bir özellik olarak da öne çıkıyor.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 6,7 büyüdü