Otomotiv

Otomotiv Haberleri

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

28.09.2020 14:02
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

 

Hazırlayan: Emre ERTÜRK

Ferrari Portofino M: Performansın zirvesi

EFSANE İtalyan spor otomobil markası Ferrari, yeni Portofino M modelini tanıttı. Ferrari Portofino’nun bir anlamda makyajlı versiyonu olarak da dikkat çeken Portofino M, dinamik dış tasarım detayları ve üst üste 4 kez “Uluslararası Yılın Motoru” seçilen 3855 cc’lik motor 7.500 d/d’de 620 Hp gücündeki V8 turbo motoruyla performans ve keyifli sürüş arayanlara cevap veriyor. Portofino M’nin yepyeni çift kavramalı sekiz vitesli şanzımanı ve Manettino’ya eklenen “Yarış Modu” dikkat çeken yenilikleri arasında yer alıyor. Ferrari’nin mevcut Portofino modellerindeki 7 vitesli versiyonun yerini alan 8 vitesli şanzıman sunuluyor. Ferrari Portofino M’nin teknolojik evrimi ve yüksek performansı dinamik dış dizaynında kendini hissettiriyor.

BMW’nin en hızlıları M3 ve M4 yenilendi

BORUSAN Otomotiv’in Türkiye Distribütörü olduğu BMW, yeni BMW M3 Sedan ve yeni BMW M4 Coupe modellerini tanıttı. Günlük sürüş deneyimini tutkulu bir performans ve göz alıcı tasarımla birleştiren yeni BMW M3 Sedan ve yeni BMW M4 Coupe, 2021’in ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak. Yeni BMW M3 Sedan ve yeni BMW M4 Coupe, standart olarak sunulan altı ileri manuel şanzımanla fark yaratırken yeni BMW M3 Competition Sedan ve yeni BMW M4 Competition Coupe 8 ileri M Steptronic şanzımanla yollarla buluşuyor. Her iki modelin de kalbinde M TwinPower Turbo teknolojisine sahip yüksek devirli altı silindirli sıralı motor yer alıyor. Yeni BMW M3 Sedan ve Yeni BMW M4 Coupe, 0'dan 100 km/s hıza yalnızca 4.2 saniye ulaşabiliyor. Competition modelleri ise 0'dan 100 km/s hıza 3.9 saniyede ve 0'dan 200 km/s hıza ise yalnızca 12.5 saniyede ulaşıyor.

Ford’dan dünya standartlarında ekspertiz

 

FORD, “F-Ekspertiz” markası altında her marka ve model için dünya standartlarında, TSE onaylı ekspertiz hizmeti sunmaya başladı. F-Ekspertiz’de boya kaporta kontrolü, fren testi, lift ile araç altı kontrolleri, mekanik kontrolleri, lastik kontrolleri, yanal kayma testi, süspansiyon testi, araç içi kontrolü, donanım kontrolü listelenmesi, elektronik beyin testi (OBD) ve motor gücü testi (dinamometre) yapılabiliyor. F-Ekspertiz’de “Bronz”, “Gümüş”, “Altın”, “Platin” ve “Dyno” olmak üzere 5 farklı paket ve 150 TL’den başlayan fiyatlarla hizmet sunuluyor. Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, "F-Ekspertiz yapılanmamızı 2. el araç pazarının yüzde 80’ini kapsayacak şekilde tamamladık. Kurumsal, sorumlu ve şeffaf ekspertiz yaklaşımı ile bireysel müşterilerden, filo ve oto galerilere kadar herkes için ekspertizin en güvenli adresi olmayı hedefliyoruz" dedi.
 

 

Skoda’dan avantajlı bakım günleri

SKODA, avantajlı bakım günleriyle tüm Skoda kullanıcılarına uygun fırsatlar sunmaya devam ediyor. KOVID-19 ile ilgili alınan tüm önlemlerle birlikte Skoda, 3 yaş ve üzeri tüm modeller için periyodik bakımlarda, mekanik işçilik hizmetlerinde ve motor yağlarında özel fırsatlar sunuyor. Güvenli ve kesintisiz bir sürüş için kullanıcıları yetkili servislere davet eden Skoda, model yılına göre periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan orijinal parça ve işçiliklerde yüzde 30’a varan indirimler uygulamaktadır. Ayrıca motor yağlarında da yüzde 20’ye varan indirimler yapılacaktır.

Peugeot, 210'uncu yılını kutluyor

PEUGEOT Design Lab stüdyosu tasarımcıları tarafından Aslanlı marka için kutlamalar boyunca tüm etkinliklerde kullanılacak olan 210. yıl dönümüne özel bir logo tasarlandı. Markanın simgesi olan Aslan bu logoda yandan görülecek şekilde çizildi ve altı bir ok ile vurgulandı. Bu, markanın 1858 yılında tescil edilen ilk logosuna gönderme yapıyor ve Peugeot markasının; esneklik, sağlamlık ve hız olmak üzere üç özelliğini simgeliyor. Ok, hız kavramını vurguluyor. “210 yıl” ibaresi markanın geçmişine değil, gelecek 210 yıla da bir gönderme niteliğini taşıyor. Logonun siyah ve beyaz renkleri, Peugeot’nun ölçülü ve tutumlu mantrasının altını çiziyor. Uluslararası kampanya sloganı olarak “2.1.0. Let’s Go” belirlendi.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı

Kültür & Sanat

Nahide Babaşlı, Ali Biçim ve Mesut Can Tomay'dan Azerbeycan'a destek