Otomotiv

Otomotiv Haberleri

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

09.09.2019 17:18
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

 

Hazırlayan: Emre ERTÜRK

Jaguar Türkiye’nin online satılan ilk modeli Jaguar F-PACE oldu

BORUSAN Otomotiv’in Türkiye Distribütörü olduğu Jaguar, Online Satış Platformu üzerinden ilk satışını gerçekleştirdi.   Jaguar’ın tüm modellerinin, donanım ve renk seçeneklerinden, online satışa özel fiyatlara kadar tüm detaylarının görüntülenebildiği satış platformu üzerinden satışı gerçekleştirilen ilk model Jaguar F-PACE oldu. Jaguar’ın sportif kullanım ve yüksek sürüş konforunu, günlük kullanım ve verimlilikle birleştiren lüks SUV modeli Jaguar F-PACE ve tamamen elektrikli performans SUV’u Jaguar I-PACE’in, Türkiye’deki tüm stokları onlinesatis.jaguar-turkiye.com’da görüntülenebiliyor. Jaguar Online Satış Platformu’nda, modellerin tüm renk, donanım ayrıntıları görüntülenebilirken online rezervasyon yapmak isteyen otomobil tutkunları, kredi seçeneklerine ve online’a özel satış fiyatlarına kadar her türlü detaya kolayca ulaşabiliyor ve ön ödeme yaparak diledikleri aracı rezerve edebiliyor.

Isuzu D-Max, TransAnatolia'yı kadın pilotlarıyla 3. kez tamamladı

ANADOLU Isuzu'nun kadın yarış pilotları, dünyanın en zorlu yarışlarından olan ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenen TransAnatolia Rallisi'ni Isuzu D-Max ralli otomobiliyle tamamladı. OffRoad deneyiminin maksimum şekilde yaşandığı Transanatolia Rallisi'nde kum, toprak ve kaya zeminleriyle geçen 7 gün sonunda Anadolu Isuzu'nun kadın pilotları Yeşim Nur Mantaş ve Pınar Çelikel, bitiş bayrağını Göbeklitepe'de gördü. Faaliyetlerinin her noktasında hassasiyet gösterdiği kadın-erkek eşitliği değerini, yarış ortamına da katan Anadolu Isuzu, geçen yıl olduğu gibi, bu sene de TransAnatolia yarışına kadın pilotlarıyla katılmış oldu. Yedi günde toplam 2 bin 300 kilometrelik parkuru aşan Anadolu Isuzu pilotları, ilk gün yarışa Bolu Abant Gölü'nden başlayıp Beypazarı, Nallıhan, Gordion ve Haymana parkurunu tamamladı. İkinci gün Haymana'dan başlayıp Tuz Gölü, Sultanhanı, Obruk Gölleri, Meke ve Acıgöl parkurunu tamamlayan takım, üçüncü gün Acıgöl'den Ihlara, Güzelyurt, Nar Gölü ve Kapadokya parkurunu, dördüncü gün Kapadokya'dan Erciyes, Sultan Sazlığı, Ahır Dağı Yaylaları ve Maraş etabını geçti.

Opel, Combo’yu ayağınıza getiriyor

OPEL yeni hayata geçirdiği proje ile yeni Combo hakkında detaylı bilgi almak ve test sürüşü gerçekleştirmek isteyen müşterilerini yerinde ziyaret ediyor ve Combo meraklılarına zaman kazandırmayı hedefliyor. Opel.com.tr resmi web sitesi üzerinden iletişim formu doldurarak talep bırakılan sistemde, en yakın yetkili satış temsilcisine yönlendirme sağlanıyor. Ardından talep edilen adres ve tarih için randevu belirleniyor, ziyaret ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Alman otomobil üreticisi bu proje ile, başta KOBİ’ler olmak üzere günlük yaşamında kısıtlı zamanı olanlara bir kolaylık sağlamayı hedefliyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş, “Opel severlerin ‘Alman Yol Arkadaşı’ olma hedefimiz doğrultusundaki çalışmalarımıza bir yenisini eklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Egea Club üyeleri Tofaş’ta buluştu

TOFAŞ, Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili Egea’nın tutkunları tarafından kurulan Egea Club’ın üçüncü buluşmasına ev sahipliği yaptı. Fiat Egea’nın üretildiği Bursa’daki Tofaş Fabrikası’nda düzenlenen etkinlik, 300 kişi ve 140 otomobilden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu eşliğinde gerçekleşti. Egea’nın yeni model versiyonları S-Design ve Sport ile Egea yarış otomobillerinin de sergilendiği etkinlikte, Fiat’ın araç ile sürücüyü birbirine bağlayan Fiat Yol Arkadaşım Connect (FYA Connect) uygulaması hakkında kulüp üyelerine bilgilendirici bir sunum gerçekleştirildi. Fiat’ın bayilerinden Birmot Bursa, Banoto ve Kavaklıdere’nin servis danışmanlarının da yer alarak Egea Club üyeleri ile buluştuğu organizasyonda, çekilişler düzenlenerek kazananlara hediyeleri takdim edildi.

Suzuki, HAKUTO‐R’nin kurumsal ortağı oldu

DOĞAN Holding çatısı altında Türkiye’de satışa sunulan Suzuki’nin bağlı olduğu Japon Suzuki Motor Corporation, uzay araştırmalarında bulunan ispace şirketinin ay keşif programı olan HAKUTO-R’nin kurumsal ortağı oldu.  Otomotiv endüstrisindeki yenilikçi yaklaşımıyla birlikte küçük, hafif ve güvenilir araçlar üretimindeki uzmanlığını bu ortaklıkla dünya dışına taşıyacak olan Suzuki, HAKUTO-R uzay aracının yapısal gelişimini desteklemek için gerekli altyapıyı oluşturacak. Suzuki’nin bu alandaki uzmanlığı kadar bilgi birikimi ve deneyimi gelecekteki Ay ekonomisi için hayati önem taşıyor. İlk ticari uzay keşif programı olan HAKUTO-R 2021 yılında Ay yüzeyine yumuşak bir iniş öngörürken, 2023 yılında Ay yüzeyine iniş yaparak yüzey araştırması için bir gezici araç devreye almayı hedefliyor.

Ekonomi

"Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Programı geliştiriliyor"

Ekonomi

SunExpress iç hat uçuşlarına 4 Haziran'da başlıyor 

Gündem

Brezilya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 22 bin 666'ya yükseldi

Turizm

Efteni Kuş Cenneti doğaseverlerle bulaşmayı bekliyor

Ekonomi

Uzak Doğu pazarlarında yeni kapılar birbiri ardına açılıyor