Otomotiv

Otomotiv Haberleri

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

03.09.2019 13:36
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER


Hazırlayan: Emre ERTÜRK

 

Yeni L200 TransAnatolia19'da

MITSUBISHI Motors'un sponsorluğunda gerçekleştirilen TransAnatolia bu yıl 9. kez 25-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. 7 etaptan oluşan TransAnatolia 2019'da ralliciler Abant'tan yola çıkarak Anadolu'yu dolaşacaklar ve yarış Şanlıurfa'da "tarihin sıfır noktası" Göbeklitepe'de sona erecek. Mitsubishi'nin, Eylül ayı başında İspanya Malaga'da lanse edeceği yeni L200 ile sponsor olduğu TransAnatolia 2019'a katılan ülkelerin sayısı da arttı. TransAnatolia 2019 için start noktasında İtalya, İngiltere, Fransa, İsviçre, Hollanda, Bulgaristan ve Türkiye yer aldı.

Nissan ve Europcar'dan iş birliği

NISSAN ile Europcar, müşteri memnuniyeti ve deneyimini yükseltmek amacı ile ürün tedariği konusunda stratejik bir iş birliğine imza attı. Anlaşma kapsamında ilk iki parti teslimat Mart ve Haziran aylarında ayrı ayrı gerçekleşecek. Nissan Türkiye'nin yeni Genel Müdürü Emre Doğueri,  yaptıkları iş birliğini hem perakende müşteri kanalında hem de potansiyel kiralama müşterileri için çok önemli bir tanıtım fırsatı olarak gördüklerini ifade ederken, Europcar Türkiye Genel Müdürü ve ASF Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan ise, Nissan'ın perakende müşterileri tarafından çok beğenilen ve ikinci el pazarında da değer kaybı en az olan markalardan biri olmasının bu iş birliği kararında büyük etkisi olduğunu söyledi.

Renault Grubu Castrol'ü tercih etti

CASTROL dünya çapında hayata geçirdiği büyük ortaklık çalışmalarını genişletmeye ve yenilemeye devam ediyor. Stratejik ortaklık anlaşması kapsamında Renault Grubu'nun 1 Ocak 2020 itibari ile yarış pistlerinde kullanımın yanı sıra global çapta tüm servislerine önereceği yağ da Castrol olacak. Renault Grubu uzun soluklu bu anlaşma ile, servislerinde kullanılacak motor yağı olarak Castrol'ü tercih ederken Castrol'ün performansına ne kadar güven duyduğunu da açıkça ortaya koyuyor. 2017'den bu yana Renault Sport Formula One Takımının resmi partneri olan BP-Castrol, 5 yıl daha pistlerde teknik iş ortağı olmaya devam edecek. 

Gurbetçilere serviste özel indirim

BORUSAN Otomotiv'in Türkiye distribütörü olduğu BMW, yurtdışından otomobiliyle Türkiye'ye seyahat eden gurbetçilere yönelik özel bir servis kampanyası başlattı. Yabancı plakalı BMW otomobilini 30 Eylül 2019'a kadar Türkiye genelindeki Borusan Otomotiv BMW Yetkili Servisleri'ne getirenler, parça ve işçilikte yüzde 15'e varan indirimlerden faydalanabilecek. Kampanyanın geçerli olduğu yetkili servislerde, gurbetçiler yağ ve yağ filtresi değişiminden, hava filtresine, buji değişiminden fren ve lastik kontrolüne kadar araçlarıyla ilgili A'dan Z'ye ihtiyaç duyacakları tüm servis hizmetlerini Borusan Otomotiv kalitesi ve Orijinal BMW Parça güvencesiyle temin edebilecekler. Kampanyanın geçerli olduğu Yetkili Servis bilgileri bmw.com.tr'de.

Skoda 'Citymove'la hayat kolay

SKODA, hayatı kolaylaştırmak adına sadece otomobillerinde değil, yaşamın her alanında pratik çözümler üretiyor. Skoda bu anlayışla son olarak özellikle büyük şehirlerde yaşanan trafik sıkışıklığı ve park sorunlarını aşmak adına 'Citymove' ismini verdiği bir mobil uygulama geliştirdi. Böylece kullanıcıların trafik şartlarına göre hızlı ulaşım adına araçlarını ne zaman, nerede kullanacaklarını ve nereye park edebileceklerini belirleyebiliyor. İlk aşamada Çekya başkenti Prag'da devreye giren uygulama, aynı zamanda otomobille birlikte otobüs, tramvay, metro, kiralık bisikletler, taksi ve paylaşımlı araçlar gibi birçok ulaşım opsiyonunu entegre ederek çalışıyor. Citymove, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 20 bin ek öğretmen ataması yapılacak

Sigorta

Ray Sigorta art arda 3'üncü yılda da sektörün üzerinde büyüdü

Gündem

Almanya'nın Hanau kentinde silahlı saldırılar: 11 ölü

Gündem

Güvenli internete geçiş tek numarada toplandı