Otomotiv

Otomotiv Haberleri

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

04.02.2019 10:21
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

 

Hazırlayan: Emre ERTÜRK

Fiat Doblo ve Fiorino'da kredi avantajı

FIAT Professional Ailesi ocak ayında Fiat Doblo Combi ve Fiorino Combi modellerini 50 bin TL'ye kadar 30 aya varan vadeyle yüzde 1,49 faizli kredi seçeneğiyle satışa sunuyor. Fiat'tan yapılan açıklamaya göre, Fiat Professional Ailesi'nde ocak ayında birbirinden cazip satın alma seçenekleri sunuluyor. Yılın ilk ayına özel kampanyada, Fiat Doblo Combi ve Fiorino Combi modelleri 50 bin TL'ye kadar 30 aya varan vadeyle yüzde 1,49 faizli kredi seçeneğiyle satın alınabiliyor. Ayrıca Fiat Doblo ve Fiorino'da 15 bin 500 TL'ye kadar nakit alım desteği de sunuluyor.


Mercedes-Benz Türk'te 3 atama

MERCEDES-Benz Türk yönetim ekibinde yeni  atama gerçekleşti. 2016 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevini yürüten Alper Kurt, Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevine, 2009 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk 2.El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörlüğü görevini yürüten Osman Nuri Aksoy ise Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevini devralacak. Mercedes-Benz Türk Bayii Ağı ve İş Geliştirme Direktörü Didem Daphne Özensel, Mercedes-Benz Türk 2.El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörlüğü görevini devralacak ve Şubat 2019 itibarıyla mevcut direktörlük görevine ilave olarak vekaleten 2.El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörlüğü görevini de yürütecek.Opel Türkiye'de yeni yapılanma

GROUPE PSA Türkiye bünyesinde faaliyet gösteren Opel markasının Dış İlişkiler Direktörlüğü görevini yürüten Sinan Ulusoy, 2019 yılı Ocak ayı sonu itibarıyla görevinden ayrıldı. 1998 yılında Opel Türkiye Planlama departmanında işe başlayan Sinan Ulusoy, sonrasında Opel markasının Türkiye pazarında rekor satış rakamına ulaştığı 2000 yılında, Ankara Bölgesi Satış Müdürlüğü yaptı ve takip eden yıllarda Opel Türkiye Direktörler Kurulu Üyeliğine yükseldi. Sinan Ulusoy'a bugüne kadar sağladığı katkılarından dolayı teşekkür eden Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille şu açıklamayı yaptı: "Opel markamızda 21 yıl boyunca ortaya koyduğu önemli hizmetleri ve yeni yapılanma sürecinde gösterdiği katkı için Sinan'a teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışma hayatında kendisine üstün başarılar diliyoruz."

Citroen'in Türkiye distribütörü değişti

CRTROEN markasının Türkiye'deki faaliyetleri 4 Mart'tan itibaren Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek.  Markanın distribütörlüğünü yürütmekte olan Baylas Otomotiv A.Ş.'nin Citroen operasyonları 4 Mart itibarıyla sona erecek. Aynı tarihten itibaren Citroen markasının satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek.  Baylas Otomotiv ve Groupe PSA Türkiye, bu geçiş sürecinde Citroen satış ve satış sonrası operasyonlarının herhangi bir kesinti ve aksama olmaksızın Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülmesi için iş birliği ile çalışmalarına devam edecek. Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, "25 yıla yakın bir süredir Citroen markasını Türkiye'de layıkıyla temsil eden Baylas Otomotiv'e ve markaya tutkuyla bağlı olan tüm müşterilerine teşekkür ederiz"  açıklamasını yaparken,  Baylas Otomotiv'den yapılan açıklamada ise "1995 yılından bu yana Citroen markasının Türkiye'de başarıyla temsil edilmesine katkısı olan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi.

Ekonomi

İhracatçılara yeni destek paketi

Maliye & Muhasebe

Vergi dünyasının duayen ismi Prof. Dr. Şükrü Kızılot anısına sempozyum

Ekonomi

'Ekonominin lokomotifi perakendedir'

Kültür & Sanat

23 Nisan'da anlamlı sergi

Spor

'Ata sporunda cengaver bitmez'