Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Opel’in amiral gemisi Insignia yenilendi

16.11.2020 09:59
Opel’in amiral gemisi Insignia yenilendi

Yeni donanımları ve daha keskin, dinamik görünümüyle dikkat çeken yeni Opel Insignia, 490 bin liralık başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Modelin GS versiyonunun fiyatı ise 999 bin 400 TL.


Mehmet Emin AVCI

Opel’in amiral gemisi yeni Insignia, yeni donanımlarıyla Türkiye'de satışa sunuldu. Online olarak düzenlenen tanıtım toplantısının ardından satışa sunulan yeni Opel Insignia daha keskin ve daha dinamik görünümünün yanı sıra 168 LED hücresine sahip yenilikçi IntelliLux LED piksel farları, yüzde 18’e kadar daha düşük yakıt tüketimiyle daha verimli yeni motorları, yeni dijital geri görüş kamerası ve arka çapraz trafik uyarısı gibi birçok gelişmiş teknolojiyi bünyesinde barındıran bir otomobil olarak öne çıkıyor.

‘D segmentindeki iddiamızı güçlendiriyoruz’

Toplantıda konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin,“Opel olarak D segmentindeki iddiamızı güçlendiriyoruz. Kusursuz Alman yorumuyla, sürüş keyfini zirveye çıkaran, heyecan verici, birçok gelişmiş Alman teknolojisini ve konforu bünyesinde barındıran yeni Insignia, segmentinde çok güçlü kaslara sahip olan bir oyuncu. Amiral gemimiz segmentindeki standartları en üst seviyeye çıkarıyor" dedi.
 

Güçlü, yalın ve zarif tasarım

Yeni ön tasarım Insignia'nın zarif ve sportif karakterini daha da vurguluyor. Yeni krom çerçeveli ön ızgarası daha geniş tutulurken krom detaylarla daha dikkat çekici bir görünüm sunuyor. Izgaranın ortasını daha büyük bir Opel logosu dolduruyor. Logonun her iki yanında farların üst kısmı yerine altta konumlandırılan gündüz farlarına kadar bir krom çıta uzanıyor. Entegre sis farlarına sahip tampon altındaki havalandırma ızgaralarının tasarımı sayesinde Insignia, daha alçak ve daha geniş bir görünüm sunuyor. Tasarımda uygulanan ince, yatay çizgiler iç mekanda da devam ediyor. Krom süslemelerle yapılan zarif dokunuşlar iç mekandaki vurguyu ve kalite algısını artırıyor.
 

Daha teknolojik iç mekan

Yeni Insignia'ya yüksek birçok gelişmiş teknoloji de eklendi. Bu çerçevede, yandan yaklaşan otomobil konusunda sürücüyü uyaran radar tabanlı arka çapraz trafik uyarısı ile birlikte sistem sürüş güvenliğini daha da artırıyor. Opel tasarımcıları, Insignia’nın iç mekan kalitesini daha da geliştirdi. Pek çok konfor özelliğine sahip olan AGR sertifikalı ergonomik koltuklar çeşitli kumaş ve deri döşeme seçeneklerinin yanı sıra Alcantara olarak da tercih edilebiliyor.
 

Tutumlu-performanslı yeni motor ve şanzımanlar

Yeni Insignia yeni geliştirilen, ekstra verimli benzinli ve dizel motorlarla donatıldı. Ayrıca yeni düşük sürtünmeli şanzımanlar yakıt tüketimini daha da azaltırken sürüş konforuna katkı sağlıyor. Tam boy aktif havalandırma perdelerine sahip ön panjur yeni Insignia’nın aerodinamik verimliliğini daha da iyileştiriyor. Yeni Insignia’da sunulan dizel motor bir önceki versiyona göre 50 kg daha hafif. Yeni nesil benzinli 2,0 litre hacimli motor ise 230 hp güç üretiyor. Motorlar sekiz veya dokuz vitesli otomatik şanzımanla kombine edilebiliyor. 5 donanım seviyesinde satışa sunulan yeni Insignia'nın fiyatı 490 bin 900 TL ila 999 bin 400 TL arasında değişiyor.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 6,7 büyüdü