Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Müşteri istedi, Honda 10. nesil Civic'i makyajladı

03.09.2019 21:53
Müşteri istedi, Honda 10. nesil Civic'i makyajladı

Honda Civic'in 10'uncu nesil versiyonu müşterilerin talepleri ve beklentileri doğrultusunda, özellikle teknoloji ve güvenlik açısından makyajlandı. Sedan'ın yenilenen versiyonu, 141 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla 14 Eylül'de satışa sunulacak.

 

Mehmet Emin AVCI-Bodrum

Honda Civic'in 10'uncu nesil versiyonu müşterilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda makyajlandı. Makyajlı Civic, kazandığı sportif görünümünün yanı sıra ileri teknoloji sistemleri ile 'içinde fazlası var' dedirtecek donanımlar sunuyor. Yenilenen Civic Sedan'la birlikte bir diğer dikkat özellik ise Honda'nın 1.5 lt turbo motoru daha çok versiyona yayması oldu. Makyajlı Civic, ardında 47 yıllık köklü ve başarılı bir geçmiş bırakan orijinal Civic'e sadık bir yapı sergilerken, 'bütün insanlar için bir otomobil, dünya için bir otomobil' felsefesini devam ettiriyor. Honda Civic Sedan'ın yenilenen versiyonu 141 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla 14 Eylül 2019 tarihinde satışa çıkacak.

"İçinde Fazlası Var" mottosuyla yollara çıkacak yenilenen Civic'in basın tanıtımı ve test sürüşü organizasyonu Bodrum'da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, tanıtımda yaptığı konuşmada, "Bugün bizim için çok önemli bir gün. Çünkü Türk tüketicisinin en sevdiği modellerin başında gelen Civic Sedan'ı daha sportif ve çok daha teknolojik şekilde tüketicilerin beğenisine sunuyoruz" dedi.

3 farklı donanıma sahip

İleri teknolojiye sahip sportif modelleri sürekli geliştirdiklerini ifade eden Tsumura, "Müşterilerden gelen geri bildirimler ve beklentilerin bu değişimde rolü büyük. Honda mühendislerinin çalışmaları sonucunda Civic Sedan'ın artık içinde fazlası var. Honda CRV’den tanıdığımız Honda gelişmiş güvenlik sistemi Honda Sensing, artık Civic Sedan'da da yer alıyor. Aynı zamanda sportif model vurgusu 1.5 litre VTEC Turbo dizel motorda 3 farklı donanım versiyonla sunularak artık daha geniş kitlelere hitap edecek." ifadelerini kullandı.

Daha sportif ve teknolojik

Ürün Yöneticisi Taha Öztürk de yaptığı sonumda, Honda Civic Sedan'ın yenilenen versiyonunda daha sportif bir görünüm kazanan dış tasarım ve güvenlik donanımı ile dikkat çektiğini söyledi. Civic'in dış görünümünde sportif ön tampon ve jantların değiştiğini belirter Öztürke, asıl değişim ve yeniliklerin ise iç mekanda yapıldığını ifade etti.

 

Yeni Civic, sınıfının en pratik ve en geniş iç mekanıyla birlikte en geniş bagajına sahip olmayı da sürdürdüğünü vurgulayan Taha Öztürk, müşterilerden alınan geri bildirimler ışığında değişiklikler yapıldığını, kaliteli malzemelerle donatılan kokpitin gösterişli iç mekanın yanı sıra yenilenen ve kullanışlılığı geliştirilen dijital gösterge tasarımıyla da modern bir kokpit ambiyansı sunulduğunu söyledi.

 

Herkes için güvenlik

Honda'nın "Herkes için güvenlik-Safety for everyone" yaklaşımının yansıması olarak Civic'te, kapsamlı aktif ve pasif güvenlik donanımları kullanıma sunuluyor. Honda Sensing teknolojisi, fren desteğine sahip Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi (Collision Mitigation Braking System), Şerit Takip Uyarı Sistemi, Şeritte Tutma Asistanı (Road Departure Mitigation), Şerit Koruma Destek Sistemi, düşük hızda takip özelliğine sahip Uyarlanabilir Hız Sabitleyici Sistemi dışında ayrıca Kör Nokta Uyarı Sistemi, Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, 130 ve 180 derece dışında kuş bakışı olmak üzere Çok Açılı Geri Görüş Kamerası ve Lastik Basınç İkaz Sistemi olmak üzere kapsamlı güvenlik donanımlarını beraberinde getiriyor.

 

Honda'nın Aktif Yol Tutuş Destek Sistemi (AHA), yol koşulları ve sürüş stili göz önüne alınarak Avrupa pazarı için optimize edildi. Sistem, hassas ve direkt tepki veren yapısıyla orta ve yüksek hızlardaki yumuşak ve sert direksiyon hareketlerinde daha güvenli bir sürüş hissi veriyor.

 

Aktif güvenlik ve sürüş destek sistemleriyle olası bir çarpışma anında oluşan enerjiyi gövde iskeletinde emerek kabin içini maksimum düzeyde korumaya alıyor.

 

C sedan segmentinin en beğenilen modellerinden olan 10'uncu nesil Honda Civic’in makyajlanmış versiyonu yeni Civic, ardında 47 yıllık geçmişe sahip orijinal Civic'e sadık bir yapı sergilerken, "bütün insanlar için bir otomobil, dünya için bir otomobil" felsefesini devam ettiriyor.

 

Yeni model, 14 Eylül'de Türkiye'de 141 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

 

'Yıl sonu hedefi 7 bin 200 makyajlı Civic satmak'

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer ve Satış Müdürü Serdar Akman da, Türkiye otomotiv pazarı ve Honda'nın pazardaki yeri konusunda bilgi verdiler ve gazetecilerin sorularını yanıtladılar. Türkiye otomotiv pazarına değinen Kılıçer, yıl sonunda 300 bin binek ve 70-80 bin adet de ticari araç satışı beklediklerini kaydetti. Kılıçer, Honda özelinde ise yıl sonu itibarıyla Türkiye'de yaklaşık 20 bin satış adedine ulaşmayı öngördüklerini ifade ederek, "Ağustos ayını da eklediğimizde 11 bin 500 civarına gelmiş durumdayız. Bundan sonraki süreçte 9 bin civarında bir satış adedine ulaşmayı hedefliyoruz. Toplamda pazar payımızı yüzde 5,4’lerden yüzde 6,5 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. Kılıçer, satışların yüzde 75'ini Civic modellerin oluşturduğunu, yıl sonuna kadar yeni makyajlı Civic'ten 7 bin 200 civarında satış beklediklerini bildirdi. Satış Müdürü Serdar Akman da, Honda'nın ve Civic'in yıllar içinde hem pazar payı, hem de marka ve model sıralamasında gösterdiği başarılı grafiği anlattı.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 20 bin ek öğretmen ataması yapılacak

Sigorta

Ray Sigorta art arda 3'üncü yılda da sektörün üzerinde büyüdü

Gündem

Almanya'nın Hanau kentinde silahlı saldırılar: 11 ölü

Gündem

Güvenli internete geçiş tek numarada toplandı