Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Hyundai yeni i10'un seri üretim öncesi ilk çizimlerini paylaştı

12.08.2019 11:28
Hyundai yeni i10'un seri üretim öncesi ilk çizimlerini paylaştı

Yeni i10, yerini alacağı modelden daha konforlu ve daha sportif olarak öne çıkıyor. Aracın dünya lansmanı, Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilecek.

 

Mehmet Emin AVCI

Hyundai, yeni i10'un tasarımını gözler önüne seren ilk çizimi nihayet paylaştı. Gelecek ay 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda (IAA) dünya lansmanı gerçekleştirilecek olan yeni i10, yumuşak yüzeyler ve keskin çizgiler arasındaki kontrastı daha dinamik bir tasarımla vurguluyor. Yepyeni modelin boyutları, yerini aldığı modele göre artmış durumda.

 

Hyundai'nin İzmit fabrikasında üretilerek 45'ten fazla ülkeye ihraç edilecek yeni i10, geniş ön ızgarası, yeni farları, tamponu ve aerodinamiği iyileştiren üçgen hava açıklıklarıyla oldukça sportif bir karaktere sahip. X şeklindeki yeni C sütunu, aracı tanımlarken, ayrıca bu modelin en önemli tasarım özelliği olarak da öne çıkıyor. Aracın birçok noktasında kullanılan bu üçgen tasarım dili, aslında modelin genişliğini ve dört köşedeki tekerleklerin pozisyonunu da vurguluyor.

 

Yeni i10, bir dizi yeni Connected Car ve güvenlik özelliğine de sahip olacak. Blue Link, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı telefon şarjı ve arka görüş kamerası gibi donanımlarıyla kendinden daha üst segmentteki modellere de göz dağı veriyor.

1.sayfa

1.sayfa