Otomotiv

Otomotiv Haberleri

DS pandemide de yatırımlarına ara vermedi

01.06.2020 20:04
DS pandemide de yatırımlarına ara vermedi

Koluman A.Ş. iştiraki Monde Motorlu Araçlar A.Ş. Başkan Vekili Altuğ Erciş, DS olarak 2019’u 300 adetlik satışla kapattıklarını belirterek “Ankara’da açtığımız ikinci Showroomumuzla yılı 750 bandında bir satışla kapatmak hedefindeyiz” dedi.

 

Mehmet Emin AVCI

Türkiye’de Koluman Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından temsil edilen Fransız lüks otomobil markası DS’in yükselişi sürüyor. 2018’de ilk showroomunu İstanbul’da açan DS, Türkiye’deki ikinci showroomunu Ankara’da açarak pandemi döneminde de yatırımlarına ara vermedi. Çankaya’da hizmete giren 350 metrekarelik teknolojik lüks showroomu, yılın son çeyreğinde İstanbul Anadolu yakasının en prestijli  bölgesinde açılacak yeni showroom  izleyecek. Koluman, DS yatırımlarına 2021 ve 2022 yıllarında farklı şehirlerde de devam edecek.

2020 hedefi 750 adet

Koluman A.Ş. iştiraki Monde Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş, DS olarak 2019 yılını 300 adetlik satışla kapattıklarını belirterek “Pandemi dönemi de dahil olmak üzere bu yılın ilk 4 ayında 183 adetlik satış yaptık. Ankara’da açılan ve kasım ayında İstanbul’da açılacak ikinci Showroomumuz ile birlikte DS olarak yılı 750 bandında bir satışla kapatmak hedefindeyiz. Şu anda DS-7 ve DS-3 Crossback olmak üzere 2 ayrı modelde satış gerçekleştiriyoruz. 2021 yılının ilk çeyreğinden itibaren zarif, güçlü ve sofistike bir hat çizgisine sahip olan sedan modelimiz DS-9 Türkiye’ye gelecek. Bu modelimiz satışlarımızı ivmelendirecektir” dedi.

 

Pandemide 7 gün 24 saat Hizmet

Erciş, pandemi döneminde lüks DS markasının haftanın 7 günü 24 saat satış ve servis hizmeti verdiğini de kaydederek “Bu dönemde müşterilerimiz online ve dijital kanallardan ulaşarak markamızın lüks ürünleriyle ilgili tüm bilgileri alabiliyorlar. Süreç içinde online olarak takas işlemleri ve satışlar da yaptık. Türkiye’deki prosedür, müşterilerimizin satış için mutlaka showrooma gelmesini gerektiriyor. Bu durum için de yeni bir sistem üzerinde çalışıyoruz” diye konuştu.

Pazarı da değerlendiren Erciş “Normalleşme ile birlikte ertelenen taleplerin devreye girmesini ve yılın 400-450 binlik satışla sona ermesini öngörüyorum” dedi.

Altuğ Erciş, DS’in iş yapış şekli ve tarz olarak diğer premium markalardan farklılaştığını belirterek “Showroomlarımızdaki sanal gerçeklik alanımızda gözlüğü takan müşterilerimiz, tamamen canlı olarak otomobilin bütün özelliklerini tek tek inceleyebiliyor. Müşterilerimiz modellerimizi 24 saatlik süre boyunca test edebiliyorlar” dedi.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Sağlık Bakanı Koca düğünlerde maske ve sosyal mesafe uyarısında bulundu

Yerel Yönetim

YEE ve Mamak Belediyesi, Sancak bölgesine tıbbi malzeme yardımında bulundu

Gündem

Ormanya'nın kuşları 'doğa gözlemcileri'ne unutulmaz anlar yaşatıyor

Ekonomi

Noterlerde kredi kartıyla yapılan işlem hacmi 150 milyon liraya yaklaştı