Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Yeni Hilux ‘yenilmez’ kimliğiyle iddialı geldi

28.09.2020 13:20
 Yeni Hilux ‘yenilmez’ kimliğiyle iddialı geldi

Türkiye tanıtım video çekimleri dünyanın en tehlikeli yollarından biri olarak bilinen Bayburt ile Of/Trabzon arasındaki Derebaşı virajlarında gerçekleştirilen yeni Hilux, 252 bin TL ile 319 bin 900 TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıktı.

 

Mehmet Emin AVCI

 

Toyota’nın 1968 yılından beri ürün gamında bulunan ve dünyada 20 milyon adetlik satış rakamına ulaşan pick-up modeli Hilux yenilendi.Yeni Toyota Hilux, yeni Invincible versiyonu ve çok daha geliştirilmiş araç dinamikleriyle birlikte Türkiye'de 252 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

 

Toyota’nın İstanbul’daki Genel Müdürlüğü binasında oluşturulan stüdyodan gerçekleştirilen online lansmanda tanıtılan yenilenen Hilux, tasarımını ileriye taşıyarak daha güçlü görüntüsüyle daha dikkat çekici hale geldi. Ön tampon, ön ızgara, LED farlar yeniden tasarlanırken, LED ön sis farlar da aracı daha şık hale getirdi. Hilux’un dış tasarımı, LED arka stop lambalarıyla tamamlandı. Hem şehir içerisinde hem de arazide etkileyici bir tarz sunan Hilux, yeni 18 inç alüminyum jant tasarımlarıyla öne çıkıyor. Yeni Hilux’ta, mevcut renk seçeneklerine Egzotik Kırmızı, Safir Mavi ve Güz Bronzu olmak üzere üç yeni alternatif daha eklendi.
 

3 farklı donanım seviyesiyle satışa sunuluyor

Toyota, yenilenen Hilux modelini Adventure, Hi-Cruiser ve Invincible olmak üzere 3 farklı donanım seviyesiyle satışa sunuyor. Hi-Cruiser ve Invincible donanım seviyeleri, premium LED farlar, LED arka stop lambaları, 18 inç alaşım jantlar gibi özelliklerle öne çıkıyor. Bununla birlikte her donanım seviyesinde 8 inç dokunmatik ekran, ön ve arka park sensörleri standart olarak yer alıyor.
 

Geliştirilmiş 8 inç ekrana sahip multimedya sistemi, daha hızlı bir yazılım ve ekran tepkileriyle araç içi deneyimi ileriye taşırken, Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonlarına uyumla hale getirildi. Güncellenmiş kabinde, yeni sürücü göstergesi tasarımı ve her türlü sürüş koşulunda rahatlık sağlayan mekanik düğmelerin kombinasyonuyla kolay bir kullanım elde edildi.
 

Hilux’un tüm versiyonlarında 2.4 litrelik dizel motor seçeneği sunulurken, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanla eşleştirilebilen motor, 150 HP güç ve 400 Nm tork üretebiliyor.


Yenilenen Hilux’ta neler değişti?

Hilux'ta off-road kapasitesi artırılırken, sürüş konforunu geliştirmek adına da bir çalışma gerçekleştirildi. Süspansiyonda yapılan geliştirmelerle birlikte daha konforlu bir sürüş elde edildi. Daha iyi sürüş kalitesi ve konfor adına süspansiyonun yanı sıra direksiyon sisteminde de geliştirmeler yapılarak daha akıcı bir sürüş karakteri elde ediliyor. Hilux'ın 4x4 versiyonlarında sunulan aktif elektronik çekiş kontrol sistemi A-TRC, üst versiyonlarda ek özelliğin geliştirilmesi ile araç 4x2 moduna alındığında da aktif hale gelebiliyor. Böylelikle şehir içi kullanımlarda da daha güvenli viraj dönüşü ve daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Hilux'ta elektronik fren donanımları arasında Yokuşta Kalkış Destek Sistemi ve Eğim İniş Kontrol Sistemi gibi özellikler de yer alıyor.
 

Türkiye tanıtım video çekimleri dünyanın en tehlikeli yollarından biri olarak bilinen Bayburt-Of yolunda gerçekleştirilen yeni Hilux, 252 bin TL ile 319 bin 900 TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıktı.

Bozkurt: Hilux, SUV pazarından pay alacak

Yenilenen Hilux’un tanıtım toplantısında konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, pick-up sınıfının çok rekabetçi bir segment olduğunu belirterek "Hilux yenilmez ve durdurulamaz kimliği ile kendini kanıtlayan ve çok tercih edilen bir model. Yeni Hilux’un güçlü duruşu ve konforuyla bu potansiyeli çok daha yukarıya taşıyacağına inanıyoruz" dedi. Pick-up segmentinin SUV pazarından da pay almaya başladığını dile getiren Bozkurt, "Yeni Hilux Invincible modelinde SUV’da bile olmayan özellikler var. SUV kitlesinden pick-up’a doğru bir kayma yaşanacaktır. Bu amaçla tasarımının yanı sıra yüksek konforu ve donanımlarıyla dikkati çeken Yeni Hilux’ların yüzde 70’lere yakını üst donanımlı Invincible ve High-Cruiser versiyonlarından oluşacaktır. Perakende satışlarda ise Invincible versiyonu satışlarımızın yüzde 50’den fazlasını oluşturacaktır" dedi. Satış hedeflerine değinen Bozkurt, "Bize ayrılan kota nedeniyle yıl sonuna kadar bin adede yakın satmayı planladığımız Hilux’tan 2021’de ise 3 bin 500 - 4 bin adetlik satış hedefliyoruz" diye konuştu.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı