Maliye & Muhasebe

Maliye & Muhasebe Haberleri

VIII. Türkiye Muhasebe Uzmanlığı Kongresi 6 Aralık’ta

Emre ERTÜRK 03.12.2018 01:35

Meslek uzmanları, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Ekonomi ve Vergi Ekseninde Muhasebe ve Denetime Bakış” başlıklı VIII. Türkiye Muhasebe Uzmanlığı Kongresi’nde konuyu ele alacak.

 

 

Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nin düzenleyeceği “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Ekonomi ve Vergi Ekseninde Muhasebe ve Denetime Bakış” konulu VIII. Türkiye Muhasebe Uzmanlığı Kongresi 6 Aralık 2018 günü sabah Saat 9’da başlayacak.

 

Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ercan Gegez, TÜRMOB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cemal Yükselen ve TMUD Başkan Vekili Prof. Dr. Fatih Yılmaz’ın protokol ve açılış konuşmalarıyla başlayacak kongrenin “Dijital Çağda Değişim ve Dönüşüm” başlıklı Açılış Bildirisini TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Devlet eski Bakanı Dr. Masum Türker sunacak.

 

 

İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık’ın başkanlığında “Yeni Hükümet Sisteminde Muhasebe ve Denetimin Ekonomiye Katkısı” başlıklı 1. oturumun konuşmacıları Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu “Yeni Hükümet Sisteminin İdari ve Siyasi Yapısı”, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Funda Başaran Yavaşlar “Yeni Hükümet Sisteminde Vergi Düzeni”, EY’den Sinem Öz “Yeni Hükümet Sisteminde Muhasebe ve Finansal Raporlamanın Katma Değeri”, KPMG’den Nesrin Tuncer “Yeni Hükümet Sisteminde Denetimin Katma Değeri”, Deloitte’den Hasan Kılıç “Yeni Hükümet Sisteminde Yönetim Danışmanlığının Katma Değeri”, İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin “Yeni Hükümet Sisteminin Ekonomik Yapısı” konulu bildiri sunacak.

 

“Ekonomik Krizlerden Çıkışta Muhasebe ve Denetimin Rolü” başlıklı II. Oturum İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir’in başkanlığında öğleden sonra devam edecek. İstanbul Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi ve TMUD Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Hakan Taştan “Konkordatoda Ön Projesi”, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İpek Türker ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ve TMUD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Altuğ Biçer “Konkordato Sürecinde Bağımsız Denetim” başlıklı sunacakları bildiriden sonra “Ekonominin Yükselişinde ve Kalkınmada Girişimcilik başlıklı III. Oturum Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş’in başkanlığında devam edecek.

 

TMUD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Murat Ceyhan “Ülkemizin Stratejik Hedeflerine Ulaşması için Sağlanan Ar-Ge Teşvikleri, Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri”, Altınbaş Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ümmügülsüm Zor “KOBİ’lerin Hatalı Muhasebe Algısı ve Sonuçları” başlıklı bildiri sunacak.

 

Daha sonra İstanbul YMM Odası Sekreteri Sabri Tümer”in başkanlığında düzenlenecek “Muhasebe Mesleği ile İlgili Düzenleyici Kuruluşlar ve Devlet İlişkileri “başlıklı Panel’in konuşmacıları KGK’dan Fatih Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir Grup Müdürü Mustafa Akpınar ve Mazars Denge ve TMUD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kartal olacak.

 

KONGRE BİLİM KURULU

Prof. Dr. Metin SAĞMANLI - Marmara Üniversitesi

Prof. Dr. Sudi APAK 
- İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü

Doç. Dr. Hakan TAŞTAN
 - İstanbul Okan Üniversitesi

Dr. Ali Altuğ BİÇER 
- İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğr. Üyesi

Prof. Dr. Serhat YANIK 
- İstanbul Üniversitesi

Prof. Dr. Ahmet Hayri DURMUŞ - İstanbul Ticaret Üniversitesi

Prof. Dr. Cemal İBİŞ - Işık Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. İdil KAYA
 - Galatasaray Üniversitesi

Prof. Dr. Recep PEKDEMİR - İstanbul Üniversitesi

Prof. Dr. Haluk SÜMER - Marmara Üniversitesi

Prof. Dr. Ahmet YÜKSEL - Beykent Üniversitesi

Prof. Dr. Ercan BAYAZITLI - Ankara Üniversitesi

Prof. Dr. Kamil BÜYÜKMİRZA - Atılım Üniversitesi


KONGRE YÜRÜTME KURULU

Prof. Dr. Fatih YILMAZ- Kongre Başkanı

Erdoğan BÜYÜKMENEKŞE - Kongre Başkan Yrd. SMMM & BD
Bülent DOĞU - Kongre Başkan Yrd. YMM & BD

KONGRE DÜZENLEME KURULU

Dr. Murat CEYHAN - Genel Sekreter

Prof. Dr. Kerem SARIOĞLU - YK Üyesi
Dr.Ümmügülsüm ZOR - Altınbaş Üniversitesi Öğr. Üyesi Nazım HİKMET YK Üyesi - YMM & BD
Nazım ÖZ YK Üyesi - YMM & BD

Leyla ÖZBAY YK Üyesi - SMMM & BD
Ahmet KARTAL YK Üyesi - YMM & BD
Hüseyin TURNA YK Üyesi - SMMM & BD

Gündem

Basın İlan Kurumunun 2019 yılı basın çalışanları istatistikleri açıklandı