Kültür & Sanat

Kültür & Sanat Haberleri

Hemşire hataları davaları kitap oldu

Haber Mekezi 22.11.2020 16:37
Hemşire hataları davaları kitap oldu

 

Enjeksiyon; en yaygın girişimsel tıbbi bir uygulamadır. Doğumdan ölüme, estetik müdahalelerden acil durumlara kadar her koşulda ve yaştaki insana uygulanabilir bir yöntemdir.
 

Tüm tıbbi müdahalelerde olduğu gibi, enjeksiyondan istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu istenmeyen sonuçlar basit ve geçici olabilir veya kalıcı sinir hasarı, uzuv kaybı ve ölüm gibi ciddi sonuçları olan geniş bir yelpazede olabilir.
 

Hukukçu ve Hekim Yakup Gökhan Doğramacı ile Av. Arb. Ümit Erdem'in birlikte hazırlamış oldukları "Malpraktis Davalarında Bilirkişi Raporları Nasıl Olmalı?" başlıklı Eser, Temmuz ayında Legal Yayınevi tarafından yayımlanmış idi.
 

Av. Arb. Ümit Erdem

Pandemi döneminde de Sağlık Hukuku çalışmalarına devam eden Yazarlar, bu sefer de, Hemşire Hataları Davaları’nı gündemlerine alarak, “Yargı Kararları’nda Enjeksiyon ve Sorumluluklar” isimli kitaba imzalarını attılar.
 

Yazarlar; Yargı Kararları'nda "Enjeksiyon ve Sorumluluklar" başlıklı Kitap'ta; 2016-2020 yılları arasında Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Hukuk ve Ceza Daireleri, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemeleri tarafından verilen 139 kararı değerlendirmiş, sınıflandırılmış, özetlenmiş ve tablolar halinde sunmuşlardır.

1.sayfa

1.sayfa

Ekonomi

Turkcell Dijital İş Servisleri'nin geliri yüzde 40 arttı

Gündem

Düşük faiz stokları eritti, ruhsat izni verilen daire sayısı ikiye katladı

Ekonomi

Dijital değişime ayak uyduramayan kurumlar kaybolacak

Ekonomi

Yenilenen VakıfBank Mobil'de her şey tek dokunuş