Gündem

Gündem Haberleri

Şarkıcı Sergülüm Kimdir?

Haber Merkezi 30.09.2020 05:52

Şarkıcı Sergülüm Kimdir?

97 yılında ilk şiirini yazdığında doğduğu yıl 79 un üzerinden 18 yıl geçmiş daha. Sadece şiir mi? Masallar, öyküler… Sergülüm sanat icra eden bir aileden geliyor. 79 da bu ailenin ilk çocuğu oluyor. Erzincan a göçmeden önce Tunceli de ergenliğini yaşıyor. Ara ara yazıyor, aklına geldikçe, içini dökmeye karar verdikçe. Hiç vazgeçmiyor, sadece ara veriyor. Bir kâğıt ve bir kalem yetiyor onun için ruhunun dilinden anladığını göstermesine. Baba saz çalıyor, anne şarkı okuyor, kızları yazıyor. Yıllar geçiyor ve Sergülüm 16 sındayken Almanya ya gidiyorlar. Buralardan uzaklara, kültürünü hiç bilmediği bir yere.

Orada da okuyor Sergülüm, yazıyor, dinliyor. Bir yandan da kalbinin sesini dinlerken onları notalarla buluşturmaya karar veriyor. Ve müziğin dilinden konuşmaya başlaması da ona artık sanatla profesyonel olarak ilgilenme imkânı sunuyor.

 

Oldukça romantik bir kadın olan Sergülüm 15. evlilik yıldönümlerinde hediye olarak eşine sürpriz bir şarkı yapabilecek kadar da bonkör ve ince ruhlu. Sadakatinin dışavurumunu gerçekleştirdiği bu jest de sanat hayatına profesyonel olarak atılmadan önceki son çıkış oluyor.

 

Aşkı Yeniden Yazdım adlı şarkısıyla piyasalarda ses getiren Sergülüm, sözü ve müziği kendisine ait bu şarkıyla iyi bir çıkış yakalamış. Yine sözü ve müziği kendisine ait olan Her Sözüm Sen ise oldukça beğenilen ikinci şarkısı olmuş. İnce ruhlu sanatçı Sergülüm, sanat dünyasında ilerleyen zamanlarda daha da çok ses getireceğe benziyor.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı