Gündem

Gündem Haberleri

MARSEV 18.Mütevelli Kurulu toplantısı gerçekleşti

İsmail DİNÇEL Fotoğraf: Bedirhan DİNÇEL  13.05.2019 04:05
MARSEV 18.Mütevelli Kurulu toplantısı gerçekleşti

 

Mardin Artuklu Üniversitesi'ni desteklemek amacıyla 2010 yılında Ankara’da kurulan Mardin Eğitim Vakfı (MARSEV) kuruluşunun 9. yılını tamamladı ve 18. Olağan Mütevelli Kurul toplantısını 11 Mayıs 2019 tarihinde Ankara'da bulunan Mardin Kültür Evi'nde gerçekleştirildi.

MAR-SEV'in 2018 yılı ve 2019 Nisan ayına kadar olan  hizmet programı ile bütçe plasman planını görüşerek onaylamak, vakfın faaliyetleri hakkında son gelişmeleri sunmak ve gelecek faaliyetler konusunda katılımcıların fikir ve görüşlerinin alındığı Mütevelli Kurulu toplantısı Ankara’da gerçekleşti.

Toplantıya MAREV Ankara Şube Başkanı Eski Ulaştırma Bakanı İbrahim Aysoy, MARSEV Başkanı Cumhurbaşkanlığı eski Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu, MARSEV Genel Sekreteri Yavuz Ölçen, Sümer Holding emekli Genel Müdürü Sezai Ensari, iş adamı  Mehmet Emin Değer,  Mithat Yenigün, Tevfik Öz, Kurucular kurulu üyeleri  ve Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ ile Ankara'da yaşayan Mardinliler katıldı.

Divan Başkanlığına Fuat Aysoy, yardımcılığına ise Mehmet Emin Değer ve Bülent Ensari seçildi.

MARSEV Başkanı Emekli Vali ve Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu  yapılan tüm faaliyet ve etkinlikler ile vakfın mali durumu ve bilançoları içeren görsel bir sunum yaptı. Nehrozoğlu, yaptığı konuşmada dikkat çeken hususlardan biri şu oldu: “Nisan ayında gerçekleştirmiş olduğum Mardin gezisinde gözlemlemiş olduğum konudan birisi Mardin’de son yılların en çok turist çeken bir dönemde olduğunu fark ettim. Mardin’de caddeler kalabalıktan dolmuş taşmıştı. Bilhassa otellerde yer bulmak için uğraşan insanlar gördüm. Bu da Mardin'imizin tanıtımı konusunda ki çalışmalarımızın olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını bir kez daha gözlemlemiş oluyoruz ve bu çalışmalar da en ufak desteği bile olanlara teşekkür ediyorum.” dedi. 

Denetim Kurul Başkanı  Aziz Öztürk’’ün Denetleme raporunu okumasından sonra Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri  Şahin Arpağ tarafından  yönetimin faaliyetleri ve üniversitedeki gelişmeler hakkında bilgi verildi.

Mütevelli Kurul tarafından 2018 yılı faaliyetleri bilançosu kabul edilerek Yönetim ve Denetim Kurulu ibra edildi. Toplantıda ayrıca vakfın geleceği ve gerçekleştirilecek yeni faaliyet ve projeler tartışıldı. 

Toplantı sonunda, Başkan Nehrozoğlu katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Fetih coşkusunun kutlama programı belli oldu

Gündem

Meteorolojiden sağanak uyarısı

Kültür & Sanat

Su El Roman ve ilk single'ı JOKERIA 29 Mayıs'ta sizlerle