Gündem

Gündem Haberleri

LGS Türkiye birincisi Midyat’tan çıktı

Mütia AVUKA - Mardin 25.06.2019 17:30
LGS Türkiye birincisi Midyat’tan çıktı

Milli Eğitim Bakanlığınca, OKS kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlarda Türkiye birincisi Mardinli Enes Deniz, 2019 LGS sorularının tamamını doğru cevaplandırarak 500 tam puanla Türkiye birincisi oldu.

 

1 Haziran’da yapılan 2019 yılı Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav sonuçlarını bugün açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, sınavda 500 tam puan alan Midyat İlçesinden 75.Yıl İMKB Ortaokulu öğrencisi Enes Deniz, 2019 LGS sorularının tamamını doğru cevaplandırarak 500 tam puanla Türkiye birincisi oldu.

Sınavda hiç yanlışı olmayan Enes Deniz’in Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri sınav sorularında 20’şer soruya, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabacı Dil sınav sorularından 10’ar soruya doğru cevap verdi. Toplamda sözel ve sayısal 90 soruya eksiksiz doğru cevap veren Enes Deniz 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencisinin bu başarısının haklı gururunu yaşayarak sosyal medya hesabından Enes Deniz'in sonuç belgesini yayınlayarak, "Öğrencimiz Enes Deniz'i, onu yetiştiren ailesini, öğretmenlerini ve okul idaresini candan tebrik ediyoruz." ifadesini kullandılar.

Mardin il Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Midyat ilçesinden OKS kapsamındaki merkezi sınav sonuçları Midyat ilçesinden çıkması Mardin’de eğitim öğretime ne kadar önem verildiği açık ve net olarak gösterilmektedir. Geleceğin Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Mardin’den çıkabileceği ”Oğlumuz Enes Deniz yanı sıra birçok öğrencilerimizde OKS  kapsamındaki LGS soruların çoğu başarı ile bilmiş bulunmaktadırlar bu bizim Mardin’deki eğitim öğretime ne kadar başarıl basamakların verildiği göstermektedir. Kendisini ailesi ive öğretmenlerini tebrik ederim” dedi.

1.sayfa

1.sayfa

Otomotiv

4. nesil Yaris heyecanlandıracak

Gündem

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma arasındaki farklar

Gündem

Bu belirtiler romatizmal hastalık habercisi olabilir!

Ekonomi

Türkiye, yenilenebilir enerjide Avrupa'nın ilk 5 ülkesi arasına girecek