Gündem

Gündem Haberleri

Bee’o’nun cilt bakım ürün ailesi genişliyor

14.09.2020 07:46
Bee’o’nun cilt bakım ürün ailesi genişliyor

BEE’O Propolis, yeni cilt bakım ürünlerini tanıttı. BEE’O Propolis’in kurucularından Genel Müdürü Samancı, Japonya’nın da eklenmesiyle ihracat yaptıkları ülkesi sayısının 15’e çıktığını belirterek, “Anadolu propolisini dünya markası yapmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Mehmet Emin AVCI

Türkiye’nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE’O Propolis, Yeni Apicare Cilt Bakım Ürünleri Serisini dijital basın toplantısı ile tanıttı.

“Sözleşmeli Arıcılık Modeli” ile kovandan sofraya prensibiyle ürettikleri, Anadolu’nun değerli arı ürünlerinden oluşan inovatif ve katma değerli %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, sprey, shot ve şuruplar üreten BEE’O Propolis, yepyeni cilt bakım ürün serisini sundu.

BEE’O Propolis’in kurucularından, Genel Müdür Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, toplantıda Türkiye’de arıcılık sektörüne yaptıkları yatırımlardan, propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal gibi kıymetli arı ürünlerinden ve bunların insan sağlığı ve beslenmesi açısından öneminden bahsetti.

2013 yılında, Ziraat Yüksek Mühendisi ve Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile birlikte İTÜ ARI Teknokent'te BEE’O Propolisi KOSGEB AR-GE desteği ile kurduklarını belirten Samancı, 7 yıl önce 10 arıcı ile çıktıkları yolculuğa, bugün 4 bin sözleşmeli üretici ve 450 bin arı kovanı ile devam ettiklerini ifade etti.
 

14 olan ihracat pazarına Japonya da ekleniyor

6 bin metrekarelik tesisleri, 160’tan fazla çalışanı ile bugün Türkiye'nin en büyük propolis, arı sütü, arı ekmeği, polen ve ham bal üreticisi olduklarını, Anadolu propolisini bir dünya markası haline getirmeyi misyon edindiklerini vurgulayan Samancı, ihracat pazarları hakkında da şunları söyledi: “Şu anda ürünlerimiz BEE'O Propolis markasıyla Türkiye'de kendi e-ticaret sitemiz www.beeo.com.tr'de ve Migros, Macro Center, Joker, Rossman, Gratis, Carrefour Gurme gibi 3.000’in üzerinde perakende satış noktasında, ayrıca BEE'O UP markasıyla 25 bin eczanede yer alıyor. Amerika'da ise BEE&YOU markamız ile yine kendi e-ticaret sitemiz www.beeandyou.com üzerinden, ayrıca Amazon, Wallmart, E-bay'de ve CVS eczane zincirleri ile 3 bin 500 perakende satış noktasında ürünlerimiz satılıyor. Amerika'nın yanı sıra ürünlerimizi Güney Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, İsveç, İngiltere, Fransa, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Dubai, Kıbrıs ve Suudi Arabistan olmak üzere toplam 14 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu yıl da ihraç pazarlarımıza Japonya’yı ekleyerek bu sayıyı 15’e çıkaracağız.”

 

7 yılda 33 ulusal ve uluslararası ödül

7 yıllık süreç içerisinde 33 farklı ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldüklerini de hatırlatan Samancı, “Tüm bunların hepsi bizim için ayrı ayrı birer gurur kaynağı. Son olarak bu yıl Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da arı ürünleri konusunda Ar-Ge merkezi olarak tanımlandık. Yeni cilt bakımı serisi ürünlerimizi geliştirmek için eczacı, kozmetolog, gıda mühendisi, biyolog ve kimyagerlerden oluşan 15 kişilik bilimsel ekip ile 2 yıl süren Ar-Ge projemize ve yatırımına 3 milyon TL bütçe ayırdık. Türkiye’de ilk kez propolis ve mineral çinko içeren doğal mineral filtreli, kimyasal filtre içermeyen, tamamen doğal bileşenlerden oluşan, patentli cilt bakım ürünlerimizi geliştirdik. Arıcılık ve arı ürünleri ile ilgili yatırımlar yapmaya, katma değerli inovatif yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

 

Propolisli BEE’O Apicare Cilt Bakım Ürünleri Serisi

Aslı Elif Tanuğur Samancı, Türkiye’de bir ilk olarak propolis ve non-nano mineral çinko içeren güneş kremi çeşitleri, nemlendirici vücut losyonu ve bebek pişik kremi ürettiklerini ve bu ürünlerin ilk olarak www.beeo.com.tr’de satışa sunulduğunu belirtti. Yakın zamanda bu alanda yeni ürünlerinin de olacağını belirten Samancı, tamamen doğal bir arı ürünü olan propolisin, antifungal, antibakteriyel, antienflamatuvar etkisiyle özellikle yaz aylarında bebeklerde sık görülen pişiklerde çok etkili bir doğal koruyucu olarak kullanılabileceğini belirtti. Samancı, Brazilian Journal of Pharmacognosy dergisinde yayımlanan bilimsel bir çalışmada, propolis özütünün zararlı güneş ışınlarına karşı koruyucu etkinliğinin ispatlandığını ifade etti. İnovatif ve yenilikçi ürünler şöyle: BEE’O Apicare Vücut Güneş Kremi, BEE’O Apicare Yüz Güneş Kremi, BEE’O Apicare Çocuk Güneş Kremi, BEE’O Apicare Güneş Sonrası Losyonu ve BEE’O Apibaby Pişik Kremi .

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Mutfağın Nasreddin Hoca'sı

Gündem

MGK bildirisinde Doğu Akdeniz vurgusu

Yerel Yönetim

Mardin Valisi Demirtaş, Artuklu Üniversitesi Camisini ziyaret etti

Kültür & Sanat

Arda Han'ın yeni şarkısı‘Uçurum'