Gündem

Gündem Haberleri

Başsavcı Bektaş’tan çağrı: Herkesin bir dikili ağacı olsun

Mütia AVUKA - Mardin 08.11.2019 12:30

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım’da başlatacağı “11 milyon fidanın toprakla buluşması” kampanyasını destekleyip, fidan dağıtım ve ekimine katılacaklarını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım’da başlatacağı   “11 Milyon fidanın toprakla buluşması” kampanyasına katılan Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, adliye sarayı önünden geçen vatandaşlara fidan dağıtıldı.

 

Fidan dağıtımı öncesi açıklamada bulunan Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım 2019 günü başlatacağı ‘11 milyon fidan dikme seferberliği’ni, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı olarak destekleyip, fidan dağıtım ve ekimine katılacaklarını söyledi.

Herkesin bir dikili ağacı olsun

Ağaç dikmek kadar sevap bir şeyin olamayacağını ifade eden Başsavcı Bektaş, “Çünkü ağacın yeşermesi, büyümesi ülke ekonomisine ve insanların yaşam kalitesini yükseltir. Şöyle ki bir temiz havanın bir insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu düşünmek gerekir. Bir vatandaş ağacını dikerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Çünkü bu ağacın da yaşama hakkıdır. Bir yeni doğan bebek nasıl ki günden güne büyüyüp delikanlı bir duruma geliyorsa, ağaçta büyüyüp topluma fayda sağlıyor. Onun için herhangi bir vatandaşımız bir ağacını dikerken nasıl ki kendi öz evladına suyunu veriyorsa bu ağacında bakım ve su ihtiyacını karşılamalıdır.  O nedenle “Ağaç bir çocuk kadar değerlidir” diye konuştu.

1.sayfa

1.sayfa