Gündem

Gündem Haberleri

AA Atina Temsilcisi Furkan Naci Top yaşamını yitirdi

Salih Baran,Ömer Tuğrul Çam, Edirne/Ankara (AA) 14.05.2020 17:51
AA Atina Temsilcisi Furkan Naci Top yaşamını yitirdi

AA Atina Temsilciliği görevini yürüten Başmuhabir Furkan Naci Top, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

 

Anadolu Ajansı (AA) Finans Haberleri Editörlüğü'ne bağlı AA Atina Temsilciliği görevini yürüten Başmuhabir Furkan Naci Top, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Furkan Naci Top'un (34) cenazesi, kanser tedavisi gördüğü Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinden alınarak helallik için Medrese Ali Bey Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü. Top'un cenazesi daha sonra Yıldırım Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. 


Fotoğraf: Gökhan Balcı/AA

Cenaze törenine Furkan Naci Top'un ailesi, yakınları, AA Uluslararası Operasyonlar Direktörü Mücahit Muhammed Soykan, AA Finans Haberleri Editörü Yılmaz Yıldız, AA Edirne Bölge Müdürü Salih Baran, AA İstanbul İdari İşler Müdürü Sabri Çelebioğlu ve mesai arkadaşları katıldı.

Bakanlar Varank ve Çavuşoğlu taziyelerini iletti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı telefonla arayarak taziyelerini iletti. Varank ve Çavuşoğlu'na hassasiyetleri için teşekkür eden Kazancı, yaşamını yitiren Top için hastalığı sürecinde tüm imkanların seferber edildiğini dile getirdi. Kazancı, Furkan Naci Top'u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını vurgulayarak ailesine ve tüm AA çalışanlarına başsağlığı diledi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Furkan Naci Top'un babası Adnan Top ile de telefonda görüştü. Çavuşoğlu, merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı dileklerini bildirdi.

"Furkan'ı her zaman enerjisi ve güler yüzü ile hatırlayacağız"

AA yöneticileri ile telefonda görüşen Yunanistan’ın resmi haber ajansı Atina Haber Ajansı (ANA) Eski Genel Müdürü Michalis Psilos da Furkan Naci Top ile Atina'da görev yaptığı süre boyunca yakından çalışma fırsatı bulduğunu ve Furkan’ın başarılı işlere imza attığını söyledi.  

Anadolu Ajansı yönetimine ve Furkan’ın ailesine taziyelerini ileten Psilos, Furkan'ı her zaman enerjisi ve güler yüzü ile hatırlayacaklarını kaydetti.

1.sayfa

1.sayfa

Otomotiv

Renault'dan BÜYÜK PLAN

Ekonomi

e-ticaret sektörü 3 yılda ulaşmayı beklediği gelişime 3 ayda erişti

Maliye & Muhasebe

Pandemi sürecinde ücretsiz izin ve kıdeme bağlı haklar

Ekonomi

Gaziantep'te icradan satılık 52.300 m² fıstıklık