YAZARLAR

Tüm Yazıları Gaye Ergök

İstanbul Valisi Yerlikaya’dan takdir edilecek girişim

10.02.2020 09:16

 

Aşırı soğuk havaların yaşandığı bugünlerde, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sokakta kalan evsizler için takdir edilecek bir girişimde  bulundu.

Vali Yerlikaya, yaptığı koordinasyon sonucunda büyükşehir belediyesi, 39 ilçe kaymakamlığı ve belediyeleriyle işbirliği yaparak, evsiz hiçbir vatandaşın sokakta kalmaması için önemli bir kampanya başlattı.

İstanbul’daki tüm kaymakamlıklar, Vali Yerlikaya’nın talimatıyla sokakta kalan evsizlerin bildirileceği sabit telefon ve WhatsApp numaraları belirledi.

Konuyla ilgili İstanbul Valiliğinin Twitter hesabında "#MisafirEdelim" etiketiyle yapılan paylaşımda, İstanbul'un 39 ilçe kaymakamlığının iletişim bilgilerine de yer verilerek; "Hava soğuk kimse dışarıda kalmasın! Evsiz, sokakta kalan birisini görür veya haberdar olursanız, lütfen ALO 153, 155, 156, 183 ihbar hatları ve ilçe kaymakamlıklarımıza bildiriniz." denildi.

Valilikten yapılan açıklamada ise "Valiliğimiz koordinasyonunda, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerimizin iş birliğiyle hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması için başlatılan bu çalışmaya, bütün İstanbulluların gereken hassasiyeti göstereceğine yürekten inanıyoruz." ifadesi kullanıldı.

Devletin uzattığı bu yardım eli, sokaktaki evsiz vatandaşlarımıza derman oldu. İstanbul Valisi Sayın Yerlikaya’nın takdir edilen bu insani davranışı, dileriz diğer özel ve devlet kuruluşlarına da örnek olur.

Haberler

Gündem

'Üniversiteni keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' başladı

Gündem

Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem

Otomotiv

Japon Toyota'dan Avrupa'da hibrit araç rekoru

Ekonomi

Altının onsu 1.985,18 dolarla tarihi zirvesini gördü

Otomotiv

Tofaş, pandemiye rağmen yeni projelere ve yatırıma devam etti

Gündem

Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı

Otomotiv

PSA Grubu kârlılığını sürdürdü

Gündem

'İnternette unutulma hakkı' Türkiye'de de kullanılabilecek

Maliye & Muhasebe

Kısa çalışma ödeneğinin süresi Kovid-19 nedeniyle bir ay uzatıldı

Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Şırnak'ta

Ekonomi

Bakan Albayrak'tan bayram öncesi vergi indirimi müjdesi

Gündem

Çanakkale'de orman yangını çıktı