YAZARLAR

Tüm Yazıları Gaye Ergök

İstanbul Valisi Yerlikaya’dan takdir edilecek girişim

10.02.2020 09:16

 

Aşırı soğuk havaların yaşandığı bugünlerde, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sokakta kalan evsizler için takdir edilecek bir girişimde  bulundu.

Vali Yerlikaya, yaptığı koordinasyon sonucunda büyükşehir belediyesi, 39 ilçe kaymakamlığı ve belediyeleriyle işbirliği yaparak, evsiz hiçbir vatandaşın sokakta kalmaması için önemli bir kampanya başlattı.

İstanbul’daki tüm kaymakamlıklar, Vali Yerlikaya’nın talimatıyla sokakta kalan evsizlerin bildirileceği sabit telefon ve WhatsApp numaraları belirledi.

Konuyla ilgili İstanbul Valiliğinin Twitter hesabında "#MisafirEdelim" etiketiyle yapılan paylaşımda, İstanbul'un 39 ilçe kaymakamlığının iletişim bilgilerine de yer verilerek; "Hava soğuk kimse dışarıda kalmasın! Evsiz, sokakta kalan birisini görür veya haberdar olursanız, lütfen ALO 153, 155, 156, 183 ihbar hatları ve ilçe kaymakamlıklarımıza bildiriniz." denildi.

Valilikten yapılan açıklamada ise "Valiliğimiz koordinasyonunda, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerimizin iş birliğiyle hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması için başlatılan bu çalışmaya, bütün İstanbulluların gereken hassasiyeti göstereceğine yürekten inanıyoruz." ifadesi kullanıldı.

Devletin uzattığı bu yardım eli, sokaktaki evsiz vatandaşlarımıza derman oldu. İstanbul Valisi Sayın Yerlikaya’nın takdir edilen bu insani davranışı, dileriz diğer özel ve devlet kuruluşlarına da örnek olur.

Haberler

Gündem

'Manevi diriliş ve arınma mevsimi' üç aylar başlıyor 

Ekonomi

IMF Başkanı Georgieva'dan koronavirüse karşı küresel iş birliği çağrısı

Otomotiv

Hyundai i20'de daha sportif tasarım

Spor

Galatasaray'dan Kadıköy'de tarihi galibiyet

Gündem

Erken yaşta kodlama eğitimi kariyerde başarıyı artırıyor

Otomotiv

Sıfır otomobile ilgi 'tam gaz' devam ediyor

Spor

Sergen Yalçın: Kazanamadığımız için çok üzgünüz

Gündem

MSB: İdlib'de 21 rejim hedefi tahrip edilmiştir

Gündem

'Türkiye'nin Suriye ve Libya politikaları ne bir maceradır ne de keyfekeder bir tercihtir'

Spor

Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinde 391. randevu

Otomotiv

Tofaş'a Global Koçluk Ödülü

Gündem

Bakan Soylu, otobüs firması sahiplerini uyardı