Ekonomi

Ekonomi Haberleri

'Yeni düzenleme 2. el pazarını olumlu etkiler'

15.04.2019 09:39
'Yeni düzenleme 2. el pazarını olumlu etkiler'

ALJ Finans Genel Müdürü Irmak, "ÖTV indiriminin uzaması ve KDV uyuşmazlığının çözülmesi, pazarı olumlu etkileyecek" dedi.

 

Rukiye SELÇUK

 

İkinci el otomobil satışlarında yaşanan KDV uyuşmazlığının yeni düzenleme ile ortadan kalktığını belirten ALJ Finans Genel Müdürü Soner Irmak "Yürürlüğe giren yeni düzenleme ile bundan sonra 2.el araçlar, hangi KDV oranıyla alınıyorsa, aynı KDV oranıyla satılacak. Bu da 2.el otomobil pazarını canlandırır" dedi.

 

ALJ Finans olarak, otomotiv kredisi kullanarak ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenler için farklı bütçelere uygun kredi paketleri sunduklarını belirten Irmak şunları söyledi: "Yarısına Kredi paketi sayesinde, ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenlere, araç kasko değerinin yarısı için 30 bin TL kredi tutarı ve 20 ay vadede yüzde 1,81 faiz oranı sunuluyor. Kamu çalışanlarına özel olarak 15 bin TL'lik kredi tutarına 20 ay vade ile yüzde 1,52 faiz oranı uygulayan ALJ Finans, ayrıca kamu paketinden faydalanan müşterilerden tahsis ücreti almıyor. ALJ Finans'ın bir diğer avantajlı hizmeti ise "Profesyonel Paket". Vergi levhalı profesyonel iş sahipleri, 20 bin TL kredi tutarı için 20 ay vade ve  yüzde 1,66 faiz oranından yararlanabiliyor."

 

1.sayfa

1.sayfa

Maliye & Muhasebe

Feyzioğlu'ndan Şükrü Kızılot anısına kalıcı sempozyum ve yarışma teklifi

Kültür & Sanat

Öğrenci dostu film festivali 

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sri Lanka'daki saldırı tüm insanlığa karşı yapılmıştır

Gündem

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sri Lanka'da masum insanları hedef alan terör saldırılarını lanetliyorum