Ekonomi

Ekonomi Haberleri

İşverenler İŞ-KUR şubesi istiyor

06.12.2021 09:30
İşverenler İŞ-KUR şubesi istiyor

Mardin’in Midyat İlçesinde Tekstil Atölyelerinde 112 bin kişi çalışıyor, işletme sahipleri İş-Kur şubesi açılmasını istiyor.

 

Mütia AVUKA - Mardin

Mardin’in Midyat İlçesinde irili ufaklı tekstil atölyelerinde 112 bin kişi çalışıyor. Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (MARGiSAD) Başkanı  iş insanı Halil El, tekstil sanayini Midyat’a sağlam temeller üzerinde rayına oturttuklarını belirterek, daha fazla gelişmesi ve bölgede istihdamın arttırılması için, devletin de imkan ve destekleri arttırması gerektiğini söyledi.

İş-Kur Şubesine ihtiyacımız var

Halil El, Midyat İlçesinde yoğun istihdam alanları ve çalışan işçi olduğuna dikkat çekerek, kalifiye ve ara eleman için devlet hizmetlerinin ilçede şubeleşmesi gerektiğini belirtti. El, “İstihdamın arttırılması için eğitilmiş elemana ihtiyaç var. Kurslar açılması gerekir. Tekstilde 112 bin kişi çalışıyor. İşçi almak isteyen atölye ve fabrikalar var. Yıllardır ilçede İş-Kur Şubesi açılmasını ve isteyen kurumlara eğitim desteği verilmesi talebimiz var. Maalesef bu güne kadar olumlu cevap alamadık” dedi.

1.sayfa

1.sayfa

Maliye & Muhasebe

Dövizini bozduran şirketlere kurumlar vergisi istisnası geliyor

Gündem

Küresel piyasalarda karışık seyir devam ediyor