Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Ayakkabı devi Kemal Tanca’da iflastan vazgeçildi

Haber Merkezi 24.01.2020 13:53
Ayakkabı devi Kemal Tanca’da iflastan vazgeçildi

Mahkemece istenilen bilirkişi ve komiser heyeti raporlarına göre firmanın faaliyetlerine devamı halinde borçlarını ödeyebileceği tespit edilen Tamer Tanca Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında kesin mühlet kararı verilerek iflastan vazgeçildi.

 

Perakende ayakkabı sektöründe, sektörün amiral gemilerinden olan ve 1000 çalışanıyla istihdam sağlayan kamuoyunda Kemal Tanca unvanı ile bilenen Tamer Tanca Mağazacılık konkordato başvurusunda bulunmuştu. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada şirket hakkında 04.11.2019 tarihinden itibaren 90 günlük geçici mühlet kararı verilmiş, Mahkemece Doç. Dr. Halil İbrahim Alparslan, Dr. Nihat Güman ve SMMM Abdullah Naci Çetin komiser heyeti olarak görevlendirilmişti. Mahkeme, konkordato talebini incelemek üzere ünlü ayakkabı markasının mali tablosunu incelemesi için bilirkişiden rapor istemişti.

Türkiye’de 145 mağazasıyla faaliyet gösteren 50 yıllık ayakkabı devi Tamer Tanca Mağazacılık firması hakkında 23.01.2020 tarihinde gerçekleşen duruşmaya ise şirket vekilleri Av. Hande Yelgin ve Av. İsmail Serkan Yelgin ile bir kısım müdahil vekiller katıldı. Mahkemece istenilen bilirkişi ve komiser heyeti raporlarına göre firmanın faaliyetlerine devamı halinde borçlarını ödeyebileceği tespit edildiğinden Tamer Tanca Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş hakkında kesin mühlet kararı verilerek iflastan vazgeçildi.

Maliye & Muhasebe

Kartaloğlu: GEKAP'ın bu haliyle uygulanması mümkün değildir

Gündem

Flört şiddeti mi? Yoksa kıskançlık mı?

Gündem

Prof. Omurtag ‘sessiz katil'e karşı uyardı

Yerel Yönetim

Maltepe'de çözüm odaklı hizmet

Otomotiv

Hyundai i20'de daha sportif tasarım