YAZARLAR

Tüm Yazıları Duygu Kara

Gece Dileği...

12.08.2019 10:01

 

Gökyüzüne aşıktı. Ay ışığı ona ilham verirdi... Gecenin sihrine ve dileğine inanırdı. Saatlerce gökyüzünü izler, türlü türlü hayallere dalar onlarla mutlu olurdu. Dolunay ne zaman gökyüzünde olsa yaşadığı zamana ve bulunduğu ortama şükür ederdi. Her dolunay gecesi ay ışığı penceresine vurur, ruhuna huzur dolardı... Geceleri gökyüzüne bakarak şarkılar söyler, dilekler diler ve saatlerce Ay’ı izlerdi. Yıldızlar etrafta dans eder, bulutlar mutluluğuna eşlik ederdi. En büyük hayali Ay’a gitmekti. Bunun için tüm yaşamını verebilirdi. Bir kere ayak bassa, bir kere o tatlı grimsi yüzeye dokunsa yeterdi...

Her gece penceresini açar ruhunu rüzgara bırakır en tatlı melodileri söyler ve bir mucize gerçekleşmesini beklerdi. Bir gece her zaman ki gecelerden biriydi. Gökyüzüne bakıp tatlı melodileriyle kendinden geçiyordu. Yıldızlar daha parlaktı, bulutlar çok şeffaftı. Ve bir anda penceresine bir kuş kondu. Kuş büyüktü. Kız irkildi. Gökyüzünde dolunay tüm ihtişamıyla parıldıyordu. Kız bunun bir fırsat olduğunu düşünüp kuşa doğru yaklaşıp bir adım attı ve kuş kızı alıp bir anda uçurmaya başladı. Birlikte uçuyorlardı. Kızın kahkahası tüm evrende yankılanıyordu. Kuş ile küçük kız birlikte gökyüzünde ahenkle süzülüp sık ağaçların üzerinden geçip bulutlarla yarışıyorlardı. Ve kuş birden daha yükseğe kanat çırpmaya başladı. Kız mutluluktan uçuyordu. Ve anladı. Yıllardır hayalini kurduğu şeye yolculuk ediyordu. Ay’a yolculuk ediyordu. Küçük kız sevinç gözyaşları döküyordu.

Hayatında hiç yıldızları bu kadar yakından görmemişti. Uzansa sanki yıldızları tutacaktı ve birden gözünü beyazımsı bir ışık kapladı. Gözlerini yumdu ve kuşa sıkıca tutundu. Ve kuş biraz yavaşladıktan sonra durdu. Kız gözlerini açtı ve sevinçten ne yapacağını şaşırdı. Evet Ay’a gelmişti. Gözlerine inanamıyordu. Arkasına dönüp kuşa teşekkür edecekken kuş bir kanat çırpışla oradan ayrıldı. Küçük kız kız’a teşekkür edemeden oradan ayrılmıştı, bunun bir mucize olduğunu anladı. Ve Kuş’a minnet duydu. Küçük kız mutluluktan gülümsüyordu. Ay ışığı gözlerini mutluluktan kör etmişti. Tek dileği gerçek olmuştu ve sonsuza kadar küçük kız orada yaşadı. Ne zaman çıplak gözle dolunay’a bakarsanız küçük kızın gülen yüzünü ve mutluluk ışığını Ay’ın çehresinde göreceksiniz.

Haberler

Gündem

Bakan Akar: YPG teröristtir bütün dünya bunu böyle bilecek

Ekonomi

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda gündem ülke ekonomisi

Ekonomi

Stratejik tarım ürünleri için oluşturulan takip masaları devrede

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müslümanlar zekatı verecek olsa İslam ülkelerinde fakir kalmaz

Gündem

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti: Libya ile Türkiye arasında imzalanan mutabakatlar yürürlüğe girdi

Ekonomi

İTO'dan 4 ayda ihracatçı yapacak program

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz

Ekonomi

Bakan Albayrak: Kriz diyenlerin hüsrana uğradığı dönemi artık geride bırakıyoruz

Gündem

Güler Sabancı'dan topluma gönüllülük çağrısı

Ekonomi

İstanbul Ekonomi zirvesi başladı

Ekonomi

Trakya'dan 9 ayda 1 milyar 90 milyon dolarlık ihracat

Gündem

Anadolu Otoyolu'nda yenileme çalışması yapılacak